U dvou tragických dopravních nehod zasahovali hasiči

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

10.03.2020 | Královéhradecký kraj
 U dvou tragických dopravních nehod zasahovali hasiči

Obě dopravní nehody se staly v úterý 10. 3. 2020.

Bačalky – dopravní nehoda – 10. 3. 07:31
Krátce po půl osmé hodině ráno přijalo krajské operační a informační středisko hasičů oznámení o dopravní nehodě několika osobních vozidel v katastru části Lično na komunikaci mezi Dětenicemi a Libání. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči z Jičína a JSDH Libáň a Kopidlno. Na místě bylo zjištěno, že havarovalo celkem pět osobních vozidel. Dvě osoby byly zraněny a další člověk bohužel i přes veškerou poskytnutou pomoc na místě zemřel. Po došetření nehody pomohli hasiči s naložením poškozených vozidel na odtah a postarali se o úklid vozovky.

Dobruška – dopravní nehoda – 10. 3. 13:12
Profesionální jednotka z Dobrušky zasahovala u dopravní nehody tří osobních vozidel, při které došlo bohužel k úmrtí jedné osoby. Další člověk byl při události zraněn. Nehoda se stala na silnici č. 14 u odbočky na část Křovice, komunikace musela být v místě uzavřena. Hasiči pomohli se zajištěním místa události, zabezpečili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a předali místo policistům. Předpokládá se, že po došetření se jednotka na místo vrátí, aby odstranila následky nehody a provedla úklid vozovky.

Na místě obou dopravních nehod spolupracovaly všechny složky IZS. Příčiny a okolnosti obou tragických událostí vyšetřuje Policie ČR:

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK