U požáru kombajnu zasahovaly čtyři jednotky hasičů

25.07.2018
U požáru kombajnu zasahovaly čtyři jednotky hasičů
ohen.jpg
K požáru staršího kombajnu typu FORTSCHRITT E 512 došlo 25.7. 2018, asi dvacet minut po poledni na poli u obce Hajnice.

1-(1).jpg

oznameni.jpgNa místo události byly povolány profesionální jednotky ze stanic v Trutnově a ve Dvoře Králové nad Labem a dále dobrovolné jednotky SDH Hajnice a Úpice.

ohen21c.jpgK požáru stroje došlo při nájezdu na pole a následné přípravě sečení pšenice. Když řidič kombajnu spatřil, že pod kabinou kombajnu vychází kouř, snažil se jej sám uhasit pomocí vody z kanystru.

3-(1).jpg

vysovatre.jpgŠetřením bylo zjištěno, že příčinou požáru byla technická závada na elektrické instalaci pod kabinou kombajnu. Zasahující jednotky uhasily požár proudem vysokotlaké vody. Oheň však stihl poškodit kabinu kombajnu a elektrickou instalaci
.
jgd.jpgPřímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 20 tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly odhadnuty na 60 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Text: por. Libor Halouzka, DiS., por. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje