Události v Královéhradeckém kraji 14.1.2017

HZS Královéhradeckého kraje

16.01.2017
Události v Královéhradeckém kraji 14.1.2017
Události v Královéhradeckém kraji
 
Sobota 14. ledna 2017
 
Také v sobotu hasiči v Královéhradeckém kraji zasahovali a pomáhali při vyprošťování vozidel ze sněhových závějí.
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Jičína a Nové Paky vyprošťovaly osobní vůz ze sněhu u obce Vidochov na Jičínsku.
 
Na Náchodsku zase hasiči odstraňovali ledové převisy ze střechy domu v ulici Prokopa Velikého v Náchodě a vyprošťovali vozidlo, které hrozilo sjetím ze stráně v Horních Rybníkách u Zábrodí.
 
Profesionální hasiči z Rychnova  nad Kněžnou, Dobrušky a dobrovolní hasiči z Rokytnice v Orlických horách zasahovali v sobotu na Rychnovsku u čtyř událostí. V 08:30 hodin odtahovali nákladní vozidlo v Jiráskově ulici v Rychnově nad Kněžnou a o hodinu později pomáhali řidičce osobního vozidla ze závěje v Ohnišově.
V 11:17 hodin došlo na silnici druhé třídy mezi Javornicí a Přímem k požáru osobního automobilu zn. Škoda Fabie Combi. Požár v motorovém prostoru byl uhašen ještě před příjezdem rychnovských profesionálních hasičů a dobrovolných hasičů z Rokytnice v Orlických horách. Ti zkontrolovali motor automobilu a odtáhli ho mimo silnici. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na alternátoru. Při zásahu nebyl nikdo zraněn. (foto: stanice Rychnov nad Kněžnou)
Ve 13:33 hodin hasiči vyprošťovali osobní vůz ze závěje ve Slatině nad Zdobnicí.
 
Bez zranění se obešla železniční nehoda, která se stala v sobotu odpoledne na železničních přejezdu v městské části Dolní Předměstí v Trutnově. Na místo události vyjeli ve 13:24 hodin profesionální hasiči z Trutnova a hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk. V osobním vlaku cestovalo 22 osob a nikdo z nich neutrpěl žádné zranění. Stejně tak nedošlo ke zranění posádky osobního vozidla. Příčiny nehody šetří Policie ČR.