V Peci pod Sněžkou shořela rolba

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.03.2017
V Peci pod Sněžkou shořela rolba

Dvě jednotky hasičů byly včera 30. března 2017 odpoledne přivolány k požáru sněžné rolby na sjezdovce v Peci pod Sněžkou. 
i.jpg

Stroj začal hořet u horní stanice lanové dráhy Zahrádky Express. Na místo události vyjeli v 16:39 hodin profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Pece pod Sněžkou.
iiii.jpg

Hasiče a veškeré potřebné vybavení na likvidaci požáru vyvezli na místo policejní skútry a rolba místního občana. Při jejich příjezdu byla celá rolba v plamenech a poslední fázi hoření. Oheň se snažil zlikvidovat sám řidič, který použil jako hasební materiál sníh. Hasiči využili na lokalizaci požáru všechny dostupné síly a prostředky a hasili sněhem i pomocí sněžné frézy. Plameny dostali pod kontrolu v 17:17 hodin a uhasili během další hodiny. Požár s největší pravděpodobností způsobil řidič, který s rolbou nacouval do elektrické přípojky zařízení pro zasněžování. Tím došlo k vytržení, následnému zkratu a vznícení provozních kapalin. Hmotná škoda na zničeném stroji byla předběžně odhadnuta na sedm milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
oo.jpg


 


 

foto: HZS Královéhradecký kraj,stanice Trutnov
text: Martina Žahourková, tisková mluvčí HZS Královéhradecký kraj