V Jičíně hořela střecha nově budované průmyslové haly

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

V Jičíně hořela střecha nově budované průmyslové haly

V Popovické ulici na Valdickém Předměstí došlo dnes, 3.4. 2019,  dopoledne,  k požáru střešní konstrukce nově budované průmyslové budovy, přičemž se uvnitř nenacházely žádné výrobní technologie. Požár byl na krajské operační informační středisko hasičů nahlášen krátce před půl desátou.

stazeny-soubor-(6).jpg

Na místo bylo vysláno celkem pět jednotek požární ochrany, z toho dvě byly na základě informací po provedení prvotního průzkumu odvolány.

stazeny-soubor-(7).jpg

hasic-aut.jpgPři příjezdu hasičů na místo události se už všechny osoby nacházely mimo zasažený objekt, ale byl vidět hustý kouř, který se šířil směrem k obydlené části města. Z toho důvodu byla vyžádána na místo události chemická laboratoř z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč. Její přítomnost však nakonec nebyla nutná, neboť se hasičům podařilo požár velmi rychle lokalizovat, kouř se zplodinami hoření zmizel a životní prostředí tak nebylo nijak ohroženo. Po lokalizaci požáru ještě zasahující jednotky odhalovaly a dohašovaly skrytá ohniska. Část poničené izolace a krytiny střechy museli hasiči odřezat. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 10:24 hod. Následně si místo zásahu převzal vedoucí stavby.

penize1.pngNa místo byl vyslán také vyšetřovatel hasičů. Ten zjistil, že pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla porucha na klimatizační jednotce. Plameny způsobily škodu 3 miliony korun. Díky rychlému a efektivnímu zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši 20 milionů korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dále JSDH Jičín a Železnice. Dobrovolné jednotky ze Starého Místa a Valdic byly odvolány.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje