V Jívce havaroval autobus. Hasiči pomohli nejprve cestujícím a autobus vyprostili

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

29.06.2018

bus3.png
28.6. 2018 zasahovali při nehodě autobusu s cestujícími na palubě v části Janovice profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Jívky a Radvanic. Autobus skončil mimo komunikaci nakloněný v příkopu. Cestujícím museli ven z vozidla pomoci hasiči. Evakuovali celkem 28 osob, nikdo se při nehodě nezranil.

6.jpg

Jednotky nakloněný autobus zajistily a po došetření policií jej mohly vyprostit. Nejprve uvolnily zadní nápravu a poté přední část vozidla. Po celou dobu museli hasiči hlídat, zda je autobus stabilní a nehrozí jeho pád. Po více než dvou a půl hodinách se tak podařilo autobus znovu zprovoznit a hasiči jej předali uživatelům.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje