V Královéhradeckém kraji hasiče zaměstnávají od rána především dopravní nehody

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

V Královéhradeckém kraji  hasiče zaměstnávají od rána především dopravní nehody

Dopravu na silnicích v Královéhradeckém kraji dnes, 25.ledna 2019, komplikovalo zejména počasí. Jen během dopoledne vyjížděly jednotky požární ochrany k šesti dopravním nehodám.

Jívka – dopravní nehoda – 25. 1. 06:38
Profesionální hasiči z Trutnova zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla blízko Dolních Vernéřovic. Vozidlo se dostalo mimo komunikaci a hrozilo dalším pádem ze srázu. Jednotce se podařilo havarovaný vůz vyprostit zpět na komunikaci.

České Meziříčí – dopravní nehoda – 25. 1. 06:58
ceske-mezeric2.jpg
Provoz na komunikaci II/308 u kruhového objezdu v Malém Meziříčí ve směru na Královu Lhotu zastavila v pátek ráno dopravní nehoda dvou osobních vozidel. Nehoda byla nahlášena se zaklíněním osob. Na místo spěchali profesionální hasiči z Dobrušky a Jaroměře a také dobrovolná jednotka z Černilova. Hasiči následně vyprostili z havarovaného vozu dvě osoby a předali je do péče záchranářů. Na místo přiletěl také vrtulník letecké záchranné služby.
ceske-mezeric4.jpg
Jednotky se dále postaraly o zabezpečení místa dopravní nehody. Z vozů unikaly provozní kapaliny, které zasypali hasiči sorbentem. Po došetření nehody policií zajistily jednotky odstranění následků dopravní nehody.

Týniště nad Orlicí – dopravní nehoda – 25. 1. 07:36
petrovicky1.jpg

Profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem zasahovali u dopravní nehody dodávky v části Petrovičky na silnici I/11. Dodávka vylétla ze silnice a převrátila se přes střechu. Dvě osoby byly při nehodě zraněny, do péče si je převzala zdravotnická záchranná služba. Ve voze zároveň cestovali dva psi, jeden z nich nehodu nepřežil.

Olešnice – dopravní nehoda – 25. 1. 07:41
olesnice1.jpg
K dopravní nehodě osobního vozidla, které narazilo na dálnici D11 do svodidel, vyjížděli profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. Jedna osoba skončila v péči záchranářů. Jednotky se postaraly o zajištění protipožárních opatření.

Boháňka – dopravní nehoda – 25. 1. 09:44
K nehodě osobního automobilu, který vyjel mimo komunikaci a skončil v příkopu s potůčkem, vyjížděli profesionální hasiči z Hořic a podniková jednotka Čepro Cerekvice nad Bystřicí  a.s. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči místo zajistili a provedli opatření proti vzniku požáru. Z havarovaného vozu nevytékaly žádné provozní kapaliny. Majitel si zavolal na místo asistenční službu a jednotky se mohly vrátit zpět na stanici.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje