V Královéhradeckém kraji řešili hasiči požáry travních a lesních porostů

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

08.04.2018
V Královéhradeckém  kraji řešili hasiči požáry travních a lesních porostů
1l.png
Hezké počasí vybídlo zahrádkáře a majitele pozemků k úklidu. Zaměstnali tím ale i hasiče.

Jen během soboty 7. 4. 2018 řešili hasiči na Trutnovsku, Jičínsku a Náchodsku celkem devět požárů travních a lesních porostů. Hezké sobotní počasí vybízelo k jarnímu úklidu nejen doma, ale i na zahradě. Pálení trávy nebo klestí se ale v několika případech zvrtlo a museli zasáhnout hasiči. Prakticky všechny události se obešly beze škody.

Za posledních 14 dní musely jednotky požární ochrany z celého kraje řešit už takřka třicítku případů, kdy došlo k požáru lesního nebo polního a travního porostu.

Jičínsko

K požáru trávy a lesní hrabanky na ploše 100x70 metrů vyjížděli v 14:29 hod. do Lázní Bělohrad, části Hřídelec profesionální i dobrovolní hasiči z Nové Paky a další dobrovolné jednotky z Lázní Bělohrad, Mlázovic a Horní Nové Vsi. Škoda je předmětem vyšetřování.
hridelec2.jpg

V Holíně, části Pařezská Lhota zasahovali v 15:01 profesionální a dobrovolní hasiči z Jičína u požáru trávy po pálení. Událost se obešla beze škody.

Hořičtí hasiči dohašovali hromadu klestí po pálení v ulici K Lomu.

Náchodsko

Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Havlovic, Úpice a Libňatova likvidovali po 15. hodině požár suchého travního porostu na ploše asi 50x70 metrů.
libnatov2.jpg

K požáru hrabanky a suchého listí ve Stárkově vyjížděli v 15:27 profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči ze Stárkova a Jívky. Požár vznikl po pálení kupy roští na soukromém pozemku.

Ve Velkých Petrovicích došlo po 17. hodině k požáru suché trávy. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Velkých Petrovic.

Trutnovsko

V 09:57 hod. byl ohlášen požár suché trávy, kdy se majiteli vymklo pálení z rukou. Hořela tráva v  Trutnově v Elektrárenské ulici, a to asi na ploše 50 m2.
Trutnov.jpg

V Dolní Olešnici zasahovali v 16:54 hod. profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Hostinného a Dolní Kalné. Jednalo se o požár louky. Tráva hořela na ploše asi 100x50 metrů.
 dolni-olesnice.jpg

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje