V Lužanech hořel rodinný dům

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.01.2019
V Lužanech hořel rodinný dům

Šest jednotek požární ochrany bylo 1.1. 2019 zalarmováno kvůli ohlášenému požáru rodinného domu v Lužanech. Požár zasáhl půdní prostory domu, půda měla rozměry asi 8x10 m. Plameny poškodily konstrukci střechy natolik, že její část museli hasiči strhnout. Jednotky se snažily uchránit před plameny část domu a zároveň vynášely co nejvíce vybavení, aby zabránily jeho poškození.

ViewImage-(5).jpg

Aby měly zasahující jednotky dostatek hasebních prostředků, byla zřízena dálková doprava vody. Zásah hasicR4.jpgprobíhal v dýchací technice a vzhledem k jeho náročnosti muselo být zajištěné pravidelné zásobování dýchacími přístroji. Dalšímu šíření ohně se hasičům podařilo zabránit v 01:03 hod., kdy hasiči ještě stále vyklízeli dřevník a půdu od zbytků sena. Likvidace byla oznámena ve 02:24 hod a na dohlídku nad požářištěm zůstala do rána místní dobrovolná jednotka.

ViewImage-(6).jpg

Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem penize1.pngvyšetřování, na místo se vrátili dnes ráno (2. 1.) vyšetřovatelé hasičů a policie.
Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči z Jičína a Nové Paky a také jednotky SDH Mlázovice, Lužany a Lázně Bělohrad. Dobrovolná jednotka z Jičína držela zálohu na stanici.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje