V Novém Bydžově hořel nákladní automobil, zavadil o dráty elektrického napětí

25.07.2018
V Novém Bydžově hořel nákladní automobil, zavadil o dráty elektrického napětí
ohen.jpg
Na Dukelské třídě došlo ve středu, 25.7. 2018,  před polednem k požáru nákladního automobilu značky Iveco. Neopatrností řidiče došlo při vykládce materiálu z korby vozu ke stržení drátu elektrického napětí a následně začal automobil hořet.

4-(1).jpg

Na místo události vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Nového Bydžova a dále dobrovolná jednotka ze Skřivan. Vzhledem k tomu, že požár vznikl od drátů elektrického napětí, nemohli hasiči zprvu použít k hašení vodu. Jednotky začaly hasit pomocí práškových hasicích přístrojů a až poté, co energetici potvrdili vypnutí elektrické energie, mohly použít k hašení vodu.

6-(1).jpg

Škoda, kterou požár na vozidle způsobil, byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun.
Hasiči museli mimo jiné vyřešit také unikající naftu z nákladního vozidla. Kapalinu odčerpali do sudů a předali majiteli. Zpět na stanici se jednotky vrátily po 14. hodině.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje