V Rudníku sjel kamion do potoka. Do vody uniklo asi 150 litrů nafty.

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

27.03.2018 | ilustrační foto
V Rudníku sjel kamion do potoka. Do vody  uniklo asi 150 litrů nafty.
toit.jpg
Územní odbor Trutnov

ezdnik4.jpg
K dopravní nehodě kamionu na hlavním silničním tahu I/14 vyjíždělo dnes,  27.března 2017,  těsně po 10. hodině hned několik jednotek požární ochrany.
kamio.jpg
Kamion skončil po nehodě v místním potoce.
Z prasklé nádrže začaly vytékat pohonné hmoty, které hasiči po svém příjezdu jímali. Na vodním toku umístily jednotky několik norných stěn. Jednu z nich postavily přímo u havarovaného kamionu a další pak dál po proudu u elektrárny v Arnultovicích. Jednotky nakonec pomohly specializované firmě s vyproštěním kamionu, který se podařilo dostal z potoka po 14. hodině.
Do vody mohlo uniknout odhadem hasičů asi 150 litrů nafty. Zbytek, asi 500 litrů, z nádrží havarovaného kamionu přečerpali. Událost oznámilo krajské operační středisko také orgánům ochrany životního prostředí i zástupcům Povodí Labe.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova a dále také dobrovolní hasiči z Rudníku – Arnultovic a Hostinného.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje