V Teplicích nad Metují zasahovalo 6 jednotek hasičů u požáru

12.05.2023 | Teplice nad Metují/ Královéhradecký kraj
V Teplicích nad Metují zasahovalo 6 jednotek hasičů u požáru

Teplice nad Metují – požár – 11. 5. 06:05

Do části Dolní Teplice bylo ve čtvrtek ráno vysláno celkem šest jednotek hasičů, na tísňovou linku byl ohlášen požár bývalé drůbežárny. Jak hasiči průzkumem zjistili, uvnitř objektu (rozměry asi 30x6 m) bylo uskladněno množství různých věcí a materiálů, včetně tlakových lahví, nacházela se tam dílna a uvnitř byla také zaparkovaná vozidla. Jednotky vedly hasební zásah pomocí několika vodních proudů, požár dostaly pod kontrolu kolem 06:40 hod. Dále pak docházelo k žhnutí v podstřeší, proto museli hasiči rozebírat podhledy uvnitř i části střešní konstrukce zvenčí, aby mohli dohasit všechna ohniska. Těsně po 9. hodině ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru.

Podle prvních odhadů se bude škoda pohybovat kolem 500 tisíc korun, požár zasáhl jeden z automobilů uvnitř. Uchráněné hodnoty jsou v řádech statisíců korun. Příčina vzniku požáru nebyla zatím stanovena, zjišťují ji vyšetřovatelé hasičů i policie, kteří provádí společné ohledání požářiště. Kolem 10. hodiny se všechny jednotky vracely zpět na základny, při zásahu nebyl nikdo zraněn.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice HZS Broumov a dobrovolní hasiči z JSDH Teplice nad Metují, Police nad Metují, Meziměstí, Bukovice, Adršpach. JSDH Broumov držela zálohu na stanici pro případ jiné mimořádné události.

Zdroj:: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO a VIDEO: HZS KHK/Michal Fanta