V garážích nákupního centra v Hradci Králové hořel osobní automobil

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

V garážích nákupního centra v Hradci Králové hořel osobní automobil
poza1.jpg
Oběma profesionálním hradeckým jednotkám hasičů byl ve čtvrtek 10.ledna 2019 , vyhlášen požární poplach ve čtvrtek dopoledne.

stazeny-soubor-(8).jpg

V druhém nadzemním podlaží garáží nákupního centra na Brněnské ulici začal hořet osobní automobil značky Škoda Felicia (rok výroby 1995). K zahoření došlo v motorové části vozu a už při oznámení na tísňovou linku byly vidět plameny.

stazeny-soubor-(9).jpg

Prvotní zásah provedla bezpečnostní agentura pomocí hasicího přístroje, první vozidlo hasičů bylo na místě do 5 minut od vyhlášení poplachu. Během několika dalších minut byl požár lokalizován a následně zlikvidován. Celý prostor garáží byl silně zakouřen, hasiči museli zasahovat v dýchací technice a zároveň prováděli průzkum, zda se v ostatních zaparkovaných vozech nebo mimo ně nenachází nějaké další osoby. Prostory byly následně odvětrány a hasiči pomohli s odtahem ohořelého vozu mimo parkoviště.

stazeny-soubor-(10).jpg

U jedné osoby existovalo podezření, že se nadýchala zplodin hoření. Hasiči jí změřili pomocí CO oxymetru hladinu oxidu uhelnatého v krvi a mezi tím se dostavila na místo události také zdravotnická záchranná služba, která si osobu převzala.

stazeny-soubor-(11).jpg

Příčinou požáru byla technická závada na vozidle. Naštěstí nedošlo k poškození žádného jiného ze zaparkovaných automobilů. Škoda byla předběžně vyčíslena asi na 10 tisíc korun.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje