V hotelu v centru Pece pod Sněžkou hořela sauna

12.04.2023 | Pec pod Sněžkou/ Královéhradecký kraj
V hotelu v centru Pece pod Sněžkou hořela sauna

Pec pod Sněžkou – požár – 11. 4. 16:28

Jednotky z druhého stupně požárního poplachu byly povolány v úterý odpoledne do centra Pece pod Sněžkou. V 5. patře jednoho z hotelů začala hořet sauna. Hotel byl naštěstí v tu dobu prázdný, nikdo nebyl zraněn.

Požár se snažil hasit před příjezdem jednotek personál pomocí hasicího přístroje, ale ještě při prvotním průzkumu byly plameny viditelné. Aby mohli hasiči požár zlikvidovat, museli část dřevěné konstrukce sauny rozebrat. Těsně před 17. hodinou měly jednotky požár lokalizovaný a v 17:30 už kompletně uhašený. Prostory byly odvětrány pomocí přetlakové ventilace a průběžně je hasiči kontrolovali pomocí termokamery.

Požár byl způsobený vznícením chladící nádoby, která byla odložena přímo na těleso kamen při úklidu sauny, kamna byla následně zapnuta. Příčinou bylo tedy nedbalostní jednání. Škoda byla vyčíslena asi na 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty pak představují asi jeden milion korun (požární úsek privátního wellness).

Při události zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Mladé Buky, Trutnov – Horní Staré Město.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK