Ve Stolíně na Náchodsku shořela v noci stodola, požár se rozšířil i na rodinný dům

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

13.04.2018

Hlášení o požáru stodoly u rodinného domu přijalo krajské operační a informační středisko 13. 4. 2018 v e 3:11 hod. Na místo byli povoláni profesionální hasiči ze stanice Náchod a dále dobrovolné jednotky z Červeného Kostelce a Rtyně v Podkrkonoší.

2.jpg

Požár stodoly byl už při příjezdu jednotek v pokročilé fázi. Jednalo se o objekt s dřevěnou a zděnou konstrukcí, uvnitř bylo uskladněno dříví a sláma.

3.jpg

Jednotky se soustředily především na ochranu vedlejší budovy, protože požár se šířil právě tím směrem. Plameny byly ale vyšší než samotný rodinný dům
a k rozšíření požáru na obytnou budovu pomohl i vítr. Oheň jej poškodil částečně. Požár se podařilo lokalizovat v 03:33 hod.

Škoda, kterou oheň způsobil, byla předběžně odhadnuta na 680 tisíc korun. Díky zásahu hasičů se ovšem podařilo uchránit hodnoty ve výši 2,5 milionu korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje