Ve vrchlabském kempu hořel přístřešek se sociálním zařízením

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Ve vrchlabském kempu hořel přístřešek se sociálním zařízením

K ohlášenému požáru v kempu v blízkosti přírodního koupaliště Vejsplachy vyjeli ve středu 11.9. 2018 těsně před půlnocí profesionální i dobrovolní hasiči z Vrchlabí.

hasic22.pngPrůzkumem jednotky zjistily, že v areálu hoří přístřešek se sociálním zařízením. Požár se šířil po dřevěné střeše, ale hasičům se jej podařilo asi po 15 minutách lokalizovat pomocí vysokotlakého proudu vody a jednoho C proudu. Aby mohli objekt kompletně dohasit, museli částečně střešní konstrukci rozebrat. Po závěrečné kontrole pomocí termokamery předaly jednotky místo provozovateli.

aa.jpg

Plameny napáchaly škodu ve výši asi 100 tisíc korun, díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi půl milionu korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování, ale důvodem bylo zřejmě nedbalostní nebo úmyslné jednání.

Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje