Víkendové požáry a dopravní nehody

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

25.11.2019 | Královéhradecký kraj
Víkendové požáry a dopravní nehody

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 22. do neděle 24. 11. 2019 celkem 51 událostí, níže uvádíme výběr z některých událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Všestary – dopravní nehoda – 23. 11. 09:50
Na silnici č. 35 v katastru části Bříza došlo v křižovatce k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, kteří zde spolupracovali se záchranáři a policisty. Na místo přiletěl také vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči zajistili místo události a pomáhali záchranářům s poskytnutím první pomoci jedné zraněné osobě, která musela být na místě resuscitována. Následně byla letecky transportována do zdravotnického zařízení. Jeden z havarovaných automobilů skončil po nehodě převrácený na střechu, obě vozidla pak byla mimo vozovku v příkopu. Hasiči dále zabezpečili vozidla a odpojili akumulátory, převrácené vozidlo dali zpět na kola. Místo zásahu si převzali policisté.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 24. 11. 07:57
Na křižovatce ulic Rašínova, Sokolská a Střelecká na Pražském Předměstí zasahovali hasiči z centrální stanice u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Hasiči zajistili místo nehody, u havarovaných aut odpojili akumulátory a pomohli s usměrněním dopravy. Jednu osobu převezli zdravotničtí záchranáři do nemocnice.

Smiřice – dopravní nehoda – 24. 11. 12:12
K nahlášenému požáru skleníku v chatové kolonii vyjížděli profesionální hasiči ze stanic Jaroměř, Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka ze Smiřic. Požár měli hasiči brzy pod kontrolou a v 12:41 hod. byla oznámena likvidace. Škoda byla vyčíslena na dva tisíce korun, příčinou vzniku události byla nedbalost majitele.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Červená Třemešná – dopravní nehoda – 22. 11. 07:11
Hořická profesionální jednotka hasičů vyjela k nahlášené dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Jeden z havarovaných automobilů skončil mimo vozovku, druhý zůstal stát napříč komunikací. Při nehodě byl jeden člověk zraněn, do péče si jej převzali zdravotničtí záchranáři. Hasiči zajistili místo události, provedli protipožární opatření a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. Následně pomohla jednotka s naložením jednoho auta na odtah.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Velká Třebešov – požár – 22. 11. 12:25
Šest jednotek požární ochrany bylo zalarmován na základě oznámení požáru rodinného domu ve Velkém Třebešově. Při příjezdu hasičů na místo události byla asi polovina objektu zasažena požárem, plameny šlehaly z okna ven. Hasiči okamžitě zahájili hasební práce, na likvidaci ohně nasadili několik proudů. Velitel zásahu si povolal k požáru další síly a prostředky, aby byl na místě dostatek hasební látky i dýchacích přístrojů. Těsně před 13. hodinou se podařilo hasičům požár lokalizovat. Zasahující jednotky pak musely rozebrat podbití sklepa a podkroví, aby mohly dohasit případná skrytá ohniska. Zároveň pak našli při dohašovacích pracích prasklou propanbutanovou lahev. Likvidaci požáru oznámil velitel zásahu v 14:23 hod.
Při požáru byla jedna osoba zraněna, jednalo se o obyvatele domu. S popáleninami byl předán do péče zdravotnické záchranné služby.
Místo zásahu bylo po ukončení hasebních prací předáno majiteli, na požářišti zůstala na dohlídku do večerních hodin místní jednotka, kontroly byly prováděny i během následujícího dne dopoledne.
Příčina vzniku události je předmětem vyšetřování. Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na 450 tisíc korun. Hasičům se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 2,5 milionu korun.
Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jaroměř a Náchod a dobrovolní hasiči JSDH Česká Skalice, Chvalkovice, Velký Třebešov, Velká Jesenice.

Červený Kostelec – požár – 24. 11. 12:53
Náchodští profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce byli vysláni k nahlášenému požáru starého neobydleného rodinného domu určeného k demolici v katastru části Stolín. Jednotky hasily v půdních prostorách domu, na likvidaci požáru nasadily dva vodní proudy. Následně pak ještě museli hasiči půdu vyklidit, zůstala tam skrytá ohniska. Likvidace byla velitelem zásahu oznámena v 15:00 hod. Vzhledem k tomu, že byl objekt určen k demolici, škoda byla nulová. Vznik požáru se vyšetřuje.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Očelice – dopravní nehoda – 23. 11. 12:44
Zranění dvou osob si vyžádala dopravní nehoda, která se stala na křižovatce v katastru obce Očelice. Střetla se zde dvě osobní vozidla, jedno z nich skončilo následně mimo komunikaci. Hasiči zajistili místo události a dále provedli opatření proti úniku kapalin a zamezení vzniku požáru. Osoby byly předány do péče ZZS. Hasiči dále pomohli s naložením jednoho vozidla na odtah a postarali se o úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Horní Maršov – dopravní nehoda – 23. 11. 00:33
V katastru části Horní Albeřice zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Horního Maršova a Pece pod Sněžkou u dopravní nehody osobního automobilu, který narazil do stromu. Při příjezdu hasičů na místo události se u vozidla nikdo nenacházel, pasažéři byli odvezeni do blízkého penzionu. Obě osoby byly následně předány do péče ZZS, jedna byla zraněna. Hasiči dále zajistili místo nehody. Z havarovaného vozidla došlo k drobnému úniku pohonných hmot, pod vozidlo dali hasiči záchytnou vanu. Místo zásahu si pak převzali policisté.

Zdroj. por. Mgr. Martina Götzová
HZS Královéhradeckého kraje