Víkendové zásahy hasičů v Královéhradeckém kraji 2

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

26.08.2019 | Královehradecký kraj
Víkendové zásahy hasičů v Královéhradeckém kraji 2

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 23. 8. do neděle 25. 8. 2019 celkem 72 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Broumov – dopravní nehoda –  23. 8. 12:52
V katastru části Benešov narazil osobní automobil do stromu, na místo spěchali profesionální hasiči ze stanice Broumov. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Hasiči zajistili místo události, zabezpečili vůz proti vzniku požáru a zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin. Vyproštění vozidla zajistila odtahová služba.

Adršpach – záchrana osob –  23. 8. 13:03
V katastru části  Dolní Adršpach blízko Křížového vrchu zasahovali hasiči ve spolupráci se záchranáři a Skalní záchrannou službou u zraněné osoby. Do těžko přístupného terénu letěl k pacientovi vrtulník LZS s lékařem a leteckým záchranářem hasičů (centrální hradecká stanice) v podvěsu. Hasiči následně pomohli s transportem osoby k sanitnímu vozu, vrtulník LZS byl odvolán k dalšímu případu na Ostaš. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Adršpachu.

Police nad Metují – záchrana osob –23. 8. 13:52
Další záchranu osoby pomocí lanového podvěsu pod vrtulníkem LZS absolvoval letecký záchranář hasičů v lokalitě Ostaš. Došlo zde k pádu horolezce, který byl následně v podvěsu transportován k sanitnímu vozu ZZS. Na místě zasahovali a se ZZS spolupracovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují.

Bezděkov nad Metují – dopravní nehoda –23. 8. 20:55
Následky dopravní nehody dvou osobních automobilů odstraňovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Nehoda se stala na silnici č. 303. Při nehodě byly celkem 4 osoby zraněny, jedna byla ve voze zaklíněna. Komunikace byla po dobu záchranných prací uzavřena. Hasiči zajišťovali místo události a asistovali záchranářům při ošetření zraněných. Jednotky dále zabezpečily vozy proti vzniku požáru a po došetření se postaraly o úklid vozovky.

Nové Město nad Metují – záchrana osoby – 23. 8. 21:44
V parku U Klosovy vyhlídky došlo k pádu osoby do rokle, následkem pádu byl člověk zraněn a nemohl sám vylézt nahoru. Na místo byli přivoláni kromě zdravotnické záchranné služby také profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují. Hasiči spolu se záchranáři sestoupili ke zraněnému člověku, zajistili jej a ho vytáhli ve vakuové dlaze zpět nahoru. Následně byla osoba transportována do vozu ZZS.

Jaroměř – záchrana zvířete – 24. 8. 14:08
Profesionální jednotka z Jaroměře zachránila v Traxlerově ulici kočku z okapu, odkud se nemohlo zvíře samo osvobodit.

Jetřichov – dopravní nehoda –24. 8. 16:28
Profesionální hasiči z Broumova zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu se zraněním jedné osoby. Automobil táhl přívěs s loděmi, došlo k poškození oje přívěsu. Řidiče vozidla transportovali zdravotničtí záchranáři do nemocnice a hasiči zajistili místo události. Po došetření nehody se jednotka postarala o úklid vozovky.

Náchod – požár –25. 8. 04:13
V Jugoslávské ulici likvidovali profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda požár dvou plastových popelnic a jedné plechové. Při události vznikla škoda asi 50 tisíc korun.

Teplice nad Metují – požár –25. 8. 13:35
Požár doutnající hrabanky na malé ploše asi 1x1 m likvidovali profesionální hasiči z Broumova a dobrovolná jednotka z Teplic nad Metují. Při události nevznikla žádná škoda.

Hronov – dopravní nehoda –25. 8. 19:22
Profesionální hasiči z Náchoda odstraňovali následky dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu v části Rokytník. Při nehodě byl jeden člověk zraněn. Hasiči poskytli osobě první předlékařskou pomoc a následně ji předali do péče zdravotnických záchranářů.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – záchrana osob – 23. 8. 15:54
Profesionální hasiči z Dobrušky otevřeli dveře bytu, kde bylo na balkoně zabouchnuté dítě.

Častolovice – technická pomoc – 23. 8. 22:38
Odstranění stromu z komunikace. (HZS Rychnov nad Kněžnou, JSDH Častolovice)

Týniště nad Orlicí – záchrana osob – 25. 8. 02:31
Hasiči zajišťovali nouzové otevření bytu. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Týniště nad Orlicí.

Zdroj: Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje