Záchrana malého kotěte z okapové roury

06.06.2022 | Nové Město nad Metují/ Královéhradecký kraj
Záchrana malého kotěte z okapové roury

Nové Město nad Metují - záchrana zvířete - 5. 6. 2022 10:01

V neděli dopoledne vyjížděli profesionální hasiči z Dobrušky společně s dobrovolnými hasiči z Nového Města nad Metují k záchraně kotěte z kanálu. Na místě zjistili, že zvíře zalezlo do odvodu okapové roury. Nejprve se ho hasiči snažili vyhnat provlečením zahradní hadice. Po tomto neúspěšném pokusu srolovali sorpční tkaniny, provázkem je protáhli a kotě vyhnali do místa, kam už bylo možné sáhnout rukou. A majitel, který se snažil už hodinu před příjezdem hasičů dostat kotě ven, byl rád, že jsou jeho tři nové přírůstky kompletní.

Zvířata, zejména pak zvídavé kočky, které zalezou, kam mohou, jsou častým důvodem, proč se majitelé domácích mazlíčků obrací často na tísňovou linku. Měli bychom pamatovat na to, že se o záchranu zvířete nejprve pokoušíme jako majitelé sami. Ve chvíli, kdy všechny naše pokusy selhaly a je ohroženo zdraví a život zvířete, voláme na tísňovou linku. Přesně, jak postupoval majitel kotěte ve výše poopsaném případě.

Záchrana kotěte (1).jpg

Zdroj: Martina Götzová, tisková mluvčí