Zásahy hasičů 19. leden 2017

20.01.2017
Zásahy hasičů 19. leden 2017

Územní odbor Hradec Králové
Jednotky hradeckých profesionálních hasičů z centrální stanice a stanice Pražská vyjely již podruhé během týdne do podzemních garáží v ulici E. Beneše v Hradci Králové, kde byl hlášen únik plynu. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k chybnému sepnutí čidla na detekci plynu.

Během včerejšího dne zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové na řece Labi, kde na žádost veterinární správy odebírali uhynulé labutě. Poprvé vyjeli krátce před osmou hodinou ráno k vodní elektrárně Hučák. K uhynulé labuti na ledové kře se dostal jeden z hasičů v jednorázovém obleku na nafukovacím člunu. Ptáka uložil do pytle a dovezl na břeh. (foto: centrální stanice Hradec Králové)
Druhá uhynulá labuť na řece byla ohlášena na operační středisko hasičů ve 14:08 hodin. Hasiči tentokrát jeli k mostu u Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Jeden z hasičů se opět oblékl do jednorázového obleku a po nastavovacím žebříku se po ledu dostal k labuti. Po celou dobu pohybu po ledu byl jištěn lany. Po odebrání mrtvého ptáka do pytle a předání pracovnici krajské veterinární správy se jednotka vrátila zpět na základnu. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Jednotka dobrovolných hasičů z Třebechovic pod Orebem byla včera po 15. hodině povolána záchrannou službou na pomoc muži, který zkolaboval v ulici U vodárny v Třebechovicích pod Orebem. Místní jednotka dobrovolných hasičů má ve své výbavě AED přístroj a dokáže poskytnout nezbytnou předlékařskou pomoc. Při jejich příjezdu již na místě zasahovali policisté, kteří prováděli resuscitaci. Hasiči ve spolupráci se záchranáři pokračovali v oživovacích pokusech, ale bezúspěšně. Lékař záchranné služby konstatoval smrt muže.

Tři jednotky hasičů zasahovaly včera večer při požáru rodinného domu v Šárovcově ulici v Třebechovicích pod Orebem. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 19:27 hodin. Na místo požáru vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové, dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem a Týniště nad Orlicí. Na vycházející hustý kouř z půdního prostoru upozornili uživatelku její sousedé. Všichni obyvatelé se dostali nezraněni ven z domu. Po příjezdu první jednotky na místo určení a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že hoří v mezistropí a pod obložením v jedné místnosti. K požáru zřejmě došlo v důsledku špatně připojeného komínového tělesa k topidlu. Po zahřátí komínu začal doutnat hořlavý materiál pod obložením. Hasiči museli rozebrat velkou část stěny místnosti kvůli skrytému ohnisku. Požár dostali pod kontrolu ve 20:28 hodin. Hmotná škoda na majetku byla předběžně odhadnuta na 100 tisíc korun. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Rychnovští profesionální hasiči vyjeli na žádost záchranné služby na pomoc s transportem pacienta do sanity v ulici Mírová v Rychnově nad Kněžnou.

Jednotka profesionálních hasičů z Dobrušky byla v 15:09 hodin přivolána k odstranění střepů po dopravní nehodě na místní komunikaci v Dobrušce.

K nouzovému otevření bytu v ulici Domašínská v Dobrušce vyjeli v 17:29 hodin místní profesionální hasiči.

Územní odbor Náchod
Profesionální hasiči z Broumova pomáhali krátce po osmé hodině ráno záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Na Pláni v Broumově.

Náchodští profesionální hasiči odstraňovali v 08:19 hodin rampouchy nad vchodem do základní školy v ulici Náměstí ve Velkém Poříčí. V odpoledních hodinách odstraňovali rampouchy ze střechy jedné z budov v areálu nemocnice v Náchodě.

K odstranění rampouchů z obecního domu ve Chvalkovicích vyjeli včera v 15:22 hodin místní dobrovolní hasiči.

Územní odbor Trutnov
Jednotka dobrovolných hasičů z Pilníkova odstraňovala rampouchy ze střechy místní budovy v Pilníkově.

Tři jednotky hasičů byly krátce po poledni přivolány do areálu závodu v Úpické ulici v Malých Svatoňovicích, kde došlo k zaplavení sklepa továrny. Na místo události vyjeli ve 12:15 hodin profesionální hasiči z Trutnova, dobrovolní hasiči z Malých Svatoňovic a Úpice. Voda zatopila technické zázemí a sklad po objektem. Hasiči nasadili čerpadla a vodu odčerpali. (foto: stanice Trutnov)

Vrchlabští profesionální hasiči vyjeli v 15:37 hodin a pomoc srně, která uvízla v náhonu v Labské ulici ve Vrchlabí. Hasiči se po nastavovacím žebříku dostali až k ní a odchytili ji do sítě. Srnu následně převezli za město k lesu, kde ji vypustili do volné přírody.

Územní odbor Jičín
K požáru osobního vozidla na zahradě rodinného domu došlo včera ráno v obci Žitětín. Osobní automobil Renault Megane byl zaparkovaný mezi rodinným domem a dřevěnou kůlnou. Uživatelka se snažila vůz nastartovat, což se jí nepovedlo a vrátila se zpět do domu. Během několika minut zpozorovala šlehající plameny z motorového prostoru a přivolala hasiče. Na místo události byli v 07:23 hodin vysláni profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Kopidlna. Hasiči po příjezdu na místo odtlačili hořící vůz od rodinného domu a oheň zlikvidovali. Plameny poškodily celý motorový prostor a interiér vozidla. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 40 tisíc korun, uchráněné hodnoty na domě a kůlně činí 1,5 milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (foto: stanice Jičín)

Bez zranění se obešla dopravní nehoda, která se stala včera dopoledne v Pražské ulici v Nové Pace. Na místo události vyjeli v 10:27 hodin místní profesionální hasiči. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu tří osobních vozidel Mazda CX5, Renault Escape a Škoda Octavia. Hasiči zkontrolovali havarovaná vozidla, zda nedochází k úniku provozních kapalin a očistili vozovku od chladicí kapaliny. Po odstranění následků nehody se jednotka vrátila zpět na základnu.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje