Zásahy hasičů 25. ledna 2017

26.01.2017
Zásahy hasičů 25. ledna 2017
Územní odbor Hradec Králové
Tři jednotky hasičů zasahovaly včera dopoledne ve výrobně kovových konstrukcí v Kladrubech, kde byl ohlášen požár vzduchotechniky. Na místo události vyjeli v 09:41 hodin profesionální hasiči z Nového Bydžova, dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou a Nového Města. Po příjezdu první jednotky na místo určení bylo zjištěno, že hoří strop a izolace nad stěnou mezi brusírnou a strojovnou vzduchotechniky. Požár se snažili ještě před příjezdem hasičů zlikvidovat zaměstnanci pomocí vodního proudu. Hasiči použili termokameru na vyhledání skrytých ohnisek v mezistropí a v 10:20 hodin požár dohasili. Následně ještě zkontrolovali půdní prostor, kde došlo k prohoření a pádu stropu. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na pět tisíc korun, uchráněné hodnoty činí dva miliony korun. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli v 10:04 hodin k nouzovému otevření bytu v ulici E. Beneše, kde se nacházela nemohoucí žena. Po otevření dveří byla zraněná uživatelka předána do péče záchranné služby. Po nezbytném ošetření hasiči pomohli s transportem pacientky do sanity.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Čtyři jednotky hasičů byly včera odpoledne přivolány k požáru rodinného domu ve Švermově ulici v Borohrádku. O vycházejícím kouři zpod střechy byli hasiči informováni ve 14:54 hodin. Na místo vyrazily jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a HZS Pardubického kraje z Holic, dále dobrovolné jednotky z Borohrádku a Čermné nad Orlicí. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že nedošlo k plamennému hoření. Jednalo se o vycházející páru z expanzní nádoby na půdě. Hasiči odstavili topidlo a vyčistili kotel. Zároveň odvětrali prostor přirozenou cestou. Při zásahu nebyl nikdo zraněn a nedošlo ke škodě na majetku.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Borohrádku vyjely po 17. hodině k otevření bytu v Družstevní ulici v Borohrádku. Uvnitř zůstalo malé dítě a jeho matka zavřená na balkoně. Hasiči otevřeli dveře bytu a pomohli také matce. Nezraněné dítě předali do péče rodičů.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda dvou osobních vozidel v Kvasinách. U autobusového nádraží došlo ke střetu osobních vozidel Škoda Octavia a Škoda Rapid. Při nárazu došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem a zlikvidovali ze silnice. Obě vozidla byla pojízdná a odjela na nedaleké parkoviště.

Jednotka profesionálních hasičů z Dobrušky byla včera ve 23:24 hodin přivolána k úniku pohonných hmot z osobního vozidla u obce Bačetín. Hasiči zlikvidovali uniklé provozní kapaliny a pomohli poškozené vozidlo naložit na odtah.

Územní odbor Náchod
Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli v 11:10 hodin k otevření bytu v Husově ulici v Jaroměři, ve kterém si jeho uživatel zabouchnul léky.

Broumovští profesionální hasiči vyprošťovali před 21. hodinou zapadlé osobní vozidlo u domu v ulici Pod Strání v Broumově.

Územní odbor Trutnov
Jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem byla v 09:13 hodin přivolána k odstranění rampouchů ze střechy budovy v areálu nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem.

Tři jednotky profesionálních hasičů z Trutnova, dobrovolných hasičů z Pece pod Sněžkou a Horního Maršova vyjely ve 20:10 hodin k asistenci Policii ČR při pátrání po pohřešované osobě v Peci pod Sněžkou. Jak se ukázalo, osoba se nacházela v kotelně chaty a neutrpěla žádné zranění. Všechny jednotky se následně vrátily zpět na základny.

Územní odbor Jičín
Profesionální hasiči z Jičína vyjeli krátce před devátou hodinou dopoledne k odstranění rampouchů ze střechy základní školy v Husově ulici v Jičíně.

K dopravní nehodě dvou vozidel vyjeli včera před polednem profesionální hasiči z Hořic. Na silnici druhé třídy u Jeníkova mezi Hořicemi a Miletínem došlo ke střetu nákladního vozidla zn. Tatra 815 s dodávkou. Oba řidiči vyvázli bez zranění a v době příjezdu hasičů byli venku z vozidel. Z dodávky zn. Citroën Jumper došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Po zadokumentování události hasiči odstavili dodávku na nedalekou lesní cestu. Nákladní automobil byl schopen jízdy a odjel po vlastní ose. (foto: stanice Hořice)

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje