Zásahy hasičů 30. leden 2017

HZS Královéhradecký kraj

31.01.2017
Zásahy hasičů 30. leden 2017
Územní odbor Hradec Králové
Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové vyjela ve 12:13 hodin k odběru uhynulé labutě na rybníku v obci Kosičky. Po vytažení byl uhynulý pták uložen do pytlů a předán pracovnici krajské veterinární správy. (foto: centrální stanice Hradec Králové)
 
Jedna osoba byla zraněna při nehodě osobního vozidla, které havarovalo včera odpoledne na hlavní silnici č. I/35 u obce Rosnice. Na místo události vyjeli ve 12:44 hodin profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská a dobrovolní hasiči z Chlumu. Osobní vozidlo skončilo mimo vozovku. Hasiči jej zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin a po zadokumentování události se vrátili zpět na základny.
 
Dobrovolní hasiči z Nechanic vyprošťovali zapadlé osobní vozidlo z příkopu mezi Nechanicemi a Lubnem.
 
Ke střetu tří osobních vozidel vyjeli ve 14:29 hodin královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice na Pospíšilovu třídu v Hradci Králové. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči odpojili u jednoho z havarovaných vozidel autobaterii a zamezili úniku provozních kapalin. V místě události došlo k poškození krytu kanálu, proto byli na místo povoláni pracovníci technických služeb a později vodovodů a kanalizací. Po zajištění vozidel a zadokumentování události se jednotka vrátila zpět na základnu. (foto: centrální stanice Hradec Králové)
 
K hlášenému požáru odpadkového koše vyjeli ve čtyři hodiny odpoledne královéhradečtí profesionální hasiči ze stanice Pražská do ulice Dvorská v Hradci Králové. Jednotka hasičů projela celou ulici v městské části Svobodné Dvory a nenašla žádné známky po požáru. Jednalo se o planý poplach a hasiči se vrátili zpět na základnu.
 
Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli v 16:29 hodin k úniku vody v bytě v hradecké ulici Hradečnice. Hasiči zjistili, že na terase došlo vlivem nízkých teplot k poškození uzávěru přívodu venkovní vody. Uživatelka je vpustila do bytu, kde hasiči uzavřeli přívod vody ve stoupačkách.
 
K nouzovému otevření bytu v ulici Gagarinova v Hradci Králové vyjeli včera o půl páté odpoledne místní profesionální hasiči z centrální stanice. V bytě, kde se nikdo nenacházel, došlo k úniku vody. Hasiči použili nastavovací žebřík a dovnitř se dostali oknem. V bytě došlo k poškození odpadního potrubí na toaletě, které opravil přivolaný pracovník specializované firmy.
 
Jednotka dobrovolných hasičů z Chlumce nad Cidlinou zasahovala po 15. hodině u dopravní nehody na 50. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu. Již na území Středočeského kraje havarovalo osobní vozidlo, které skončilo na střeše.
 
Profesionální hasiči z Nového Bydžova otevírali dveře bytu v ulici Na Švarcavě v Novém Bydžově.
 
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Rychnov nad Kněžnou nezasahovaly u žádné události.
 
Územní odbor Náchod
Jednotka profesionálních hasičů z Jaroměře vyjela krátce před sedmou hodinou ráno k dopravní nehodě, která se stala na silnici mezi Českou Skalicí a obcí Zlíč. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních vozidel zn. Škoda Octavia a Škoda Fabia. Při nehodě byla jedna osoba zraněna a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a odpojili autobaterie. Poté pomohli s jejich naložením na dotah a očistili povrch vozovky od provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.
 
Broumovští profesionální hasiči byli v 07:55 hodin přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla u obce Jetřichov. Řidička škodovky z dosud nejasných příčin nezvládla řízení a skončila s vozidlem na střeše. Při příjezdu hasičů na místo byla ona i dítě venku. Žena utrpěla zranění, se kterým byla převezena záchrannou službou do nemocnice. Dítě vyvázlo bez zranění. Hasiči převrátili automobil zpět na kola a provedli protipožární opatření. Příčiny nehody šetří Policie ČR.
 
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce byli v 08:36 hodin přivoláni k úniku chemické látky na jednom z pracovišť v areálu firmy v ulici
17. listopadu v Červeném Kostelci. Při malém množství úniku chemické látky byla jedna osoba lehce zraněna a převezena záchranáři do nemocnice. Hasiči opláchli a očistili místo, kde k úniku došlo a vrátili se zpět na své základny.
 
Jednotka profesionálních hasičů z Broumova byla v 08:54 hodin přivolána na pomoc s transportem zemřelé osoby z patra domu v ulici Na Příkopech v Broumově – Poříčí.
 
Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne vyjeli profesionální hasiči z Broumova k požáru osobního vozidla v ulici U Horní brány v Broumově. Po příjezdu na místo byl již požár osobního auta Renault Megane uhašen. To se podařilo řidiči vozidla pomocí ručního hasicího přístroje. Hasiči zkontrolovali automobil a odpojili u něho autobaterii. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 30 tisíc korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
 
Bez zranění se obešla dopravní nehoda osobního vozidla, která se stala včera před 14. hodinou na silnici mezi Bohdašínem a Teplicemi nad Metují. Na místo události vyjeli ve 13:43 hodin profesionální hasiči z Broumova. Z poškozeného vozidla neunikaly provozní kapaliny a hasiči jej pomohli vyprostit z příkopu.
 
Územní odbor Trutnov
Jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem vyjela včera v 11:34 hodin k požáru osobního vozidla v ulici Vorlešská ve Dvoře Králové nad Labem. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 11:43 hodin a uhasili krátce před polednem. Hmotná škoda na poškozeném vozidle Škoda Felicia byla odhadnuta na šest tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 20 tisíc korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření. Při požáru nedošlo ke zranění osob. (foto: stanice Dvůr Králové nad Labem)
 
Územní odbor Jičín
Profesionální hasiči z Hořic vyjeli v 09:28 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Čsl. armády v Hořicích.
 
Jičínští profesionální hasiči otevírali v 11:21 hodin dveře bytu v ulici Na jihu v Jičíně. Uvnitř se nacházela zraněná čtyřiadevadesátiletá uživatelka. Po otevření bytu hasiči pomohli seniorce ze země na sedačku a předali ji do péče záchranné služby.
 
Jednotka profesionálních hasičů z Jičína zasahovala včera odpoledne na rybníku Kníže v Jičíně. V místě došlo k proboření osoby, která se pohybovala po ledu. Hasiči pomocí potřebného vybavení vytáhli osobu z vody. Jednalo se o prověřovací cvičení profesionálních hasičů na tento typ události.
 
 
 
 
por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje