Zásahy hasičů 6. únor 2017

07.02.2017
Zásahy hasičů 6. únor 2017
Územní odbor Hradec Králové
Tři jednotky profesionálních hasičů z Nového Bydžova, dobrovolných hasičů z Nového Bydžova a Skřivan vyjely ve 13:22 hodin k hlášenému požáru v budově Jiráskova divadla v Novém Bydžově. Po příjezdu na místo hasiči provedli průzkum objektu a nenašli žádné známky požáru. Jednalo se o chybné sepnutí čidla elektrické požární signalizace.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Bez zranění se obešla dopravní nehoda osobního vozidla, která se stala včera časně ráno u obce Sněžné. Na místo události vyjeli v 04:23 hodin profesionální hasiči z Dobrušky. Při příjezdu na místo se osobní vůz nacházel v příkopu na boku. Hasiči jej převrátili zpět na kola a provedli protipožární opatření.

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou byli v 11:44 hodin přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla na hlavní silnici č. I/11 z Vamberka směrem na Rybnou nad Zdobnicí. Při příjezdu hasičů byla řidička osobního automobilu Škoda Fabia v péči záchranářů. Další dva členové posádky vyvázli bez zranění. Z vozidla, které skončilo mimo komunikaci, neunikly žádné provozní kapaliny. Hasiči provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii. Po dobu policejního vyšetřování řídili v místě kyvadlově dopravu. Poté předali místo události Policii ČR a vrátili se zpět na základnu.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Rokytnice v Orlických horách byly ve 20:18 hodin přivolány na pomoc osobě s vážnými zdravotními problémy v ulici Sídliště 1. máje v Rokytnici v Orlických horách. Hasiči mají ve své výbavě automatizovaný elektrický defibrilátor, pomocí kterého jsou schopni v prvních minutách poskytnout nezbytnou předlékařskou pomoc. Po příjezdu záchranné služby byl pacient po úspěšné resuscitaci předán k další péči.

Územní odbor Náchod
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Dolní Radechové zasahovali včera ve 14:21 hodin u požáru velkoobjemového kontejneru na plasty v ulici Červeňák v Dolní Radechové. Oheň nenapáchal žádné škody na majetku.

Profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře odčerpávali pomocí čerpadel vodu ze zatopených sklepních prostor v ulici Okružní v Jaroměři – Josefově. Po závadě na vodovodním potrubí došlo k úniku vody a zatopení sklepů.

Územní odbor Trutnov
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Vrchlabí a dobrovolných hasičů ze Špindlerova Mlýna odstraňovaly včera po 14. hodině ledové převisy ze střechy budovy finančního úřadu v Krkonošské ulici ve Vrchlabí.

Územní odbor Jičín
Hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk odstraňovali o půl desáté dopoledne sníh ze střechy nádražní budovy v Sobotce.

Profesionální hasiči z Jičína zasahovali po 17. hodině u dopravní nehody osobního vozidla a dodávky u obce Úlibice. Při střetu byla jedna osoba zraněna a ošetřena záchrannou službou. Zasahující hasiči provedli protipožární zajištění obou vozidel a zamezili úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Profesionální hasiči z Jičína, dobrovolní hasiči z Mlázovic a Lužan a místní dobrovolní hasiči zasahovali včera večer u požáru v rodinném domě v obci Choteč. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena ve 21:41 hodin. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že k požáru došlo od zazděného trámu v komíně. Hasiči museli rozebrat poškozenou a zasaženou část podlahy a dohasit ohniska. Do ranních hodin na místě zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů, která prováděla dohled. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje