Zásahy hasičů 8. únor 2017

09.02.2017
Zásahy hasičů 8. únor 2017
Územní odbor Hradec Králové
Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli v 08:08 hodin na pomoc muži, který upadl a nedokázal bez pomoci vstát v bytě v hradecké ulici Milady Horákové. Hasiči zvedli muže ze země a posadili ho na pohovku. Následně si ho převzala do své péče přivolaná záchranná služba.

K nálezu uhynulého ptactva u Tyršova mostu v Hradci Králové byli včera ve 13:54 hodin přivoláni profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Ti provedli průzkum podél řeky až k Pražskému mostu a nenašli žádného uhynulého ptáka. Jednotka se vrátila zpět na základnu.

Ve 14:48 hodin byli královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice přivoláni k požáru odpadkového koše u Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Při příjezdu hasičů kontejner již pouze doutnal. Hasiči použili kbelík s vodou a požár dohasili.

Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové vyjela v 18:52 hodin k hlášenému požáru podlahy v rodinném domě v Kmochově ulici v Hradci Králové. Při příjezdu hasičů na místo určení byl požár v kuchyni již uhašen uživatelkou domu. Hasiči pouze přirozenou cestou odvětrali místnost. Požár textilní předložky na podlaze v kuchyni zřejmě způsobil uživatel domu nedopalkem cigarety. Počínající požár poškodil část linolea na podlaze. Hmotná škoda nevznikla a nedošlo ke zranění osob. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Borohrádku byli v 07:40 hodin přivoláni k odběru uhynulé volavky popelavé z koryta Tiché Orlice v Borohrádku. Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že se uhynulý pták nachází uprostřed řeky. Hasiči položili nastavovací žebřík na zamrzlou část hladiny a dostali se po něm až na místo. Jeden z hasičů ve speciálním jednorázovém obleku odebral uhynulou volavku a uložil ji do pytlů, které následně předal pracovníkovi krajské veterinární správě. Po dekontaminaci zasahujícího hasiče a technických prostředků se jednotky vrátily zpět na základny. (foto: stanice Rychnov nad Kněžnou)

Jednotka profesionálních hasičů z Dobrušky s AED přístrojem byla včera ve 21:40 hodin povolána k osobě s náhlou zástavou oběhu v obci Bystré. Hasiči začali s neodkladnou resuscitací a po příjezdu záchranářů předali pacienta do jejich péče. Po úspěšných oživovacích pokusech byl muž převezen do nemocnice.

Územní odbor Náchod
K doplnění vody do studny na žádost starosty Lachova vyjeli včera v 15:42 hodin dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují.

Územní odbor Trutnov
Led ze střechy budovy domova důchodců v Pilníkově odstraňovali po 15. hodině místní dobrovolní hasiči.

Územní odbor Jičín
Profesionální hasiči z Jičína vyjeli v 09:54 hodin na pomoc muži, který upadl ve svém bytě v ulici Sv. Čecha v Jičíně. Hasiči počkali na osobu z organizace pro péči o seniory, která otevřela dveře bytu. Hasiči nezraněného muže pomohli zvednout ze země a posadili ho na pohovku.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje