Zásahy hasičů 9. únor 2017

10.02.2017
Zásahy hasičů 9. únor 2017
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli sedm minut po desáté hodině dopoledne přivoláni na pomoc neslyšícímu muži, který zůstal uvězněn na toaletě v bytě v hradecké ulici Gebauerova. Dveře otevřel náhradním klíčem pracovník organizace pro seniory. Hasiči poté pomohli muži z toalety na invalidní vozík. Muže si převzala do péče záchranná služba a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda, která se stala včera odpoledne v ulici Bratří Štefanů v Hradci Králové. Na místo události vyjeli ve 13:35 hodin královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice s rychlým zásahovým automobilem a cisternou. Hasiči provedli u vozidel Mazda a Citroën protipožární opatření a odpojili autobaterie. Po dobu policejního vyšetřování řídili v místě dopravu. Po zadokumentování události Policií ČR hasiči odtáhli vozidla a očistili vozovku od střepů a plastových částí. Poté se vrátili zpět na základnu. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

K požáru odpadkového koše vyjeli královéhradečtí hasiči krátce po 17. hodině na zastávku u Muzea východních Čech v Hradci Králové. Při jejich příjezdu byl požár již uhašen kolemjdoucí osobou.

Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové vyjela v 19:03 hodin k nouzovému otevření bytu v ulici Bratří Štefanů v Hradci Králové. Uvnitř se nacházela uživatelka, která upadla a nedokázala sama vstát. Hasiči se do bytu dostali otevřeným oknem a ženu zvedli ze země. Seniorka neutrpěla při pádu žádné zranění. Hasiči předali místo rodinnému příslušníkovi a vrátili se zpět na základnu.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Tři jednotky hasičů vyjely včera ráno k hlášenému požáru osobního vozidla na silnici v místní části Příkazy u Doudleb nad Orlicí. Na místo vyjeli v 07:56 hodin profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, dobrovolní hasiči z Doudleb nad Orlicí a Kostelce nad Orlicí. Osobní vozidlo Fiat Punto začalo hořet během jízdy. Jeho řidič stačil včas vystoupit a neutrpěl žádné zranění. Při příjezdu první jednotky bylo celé vozidlo v plamenech. Hasiči nasadili dva vysokotlaké vodní proudy a požár v 08:11 hodin lokalizovali. Dohašování pokračovalo až do 08:48 hodin, kdy byl požár zcela zlikvidován. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla zřejmě technická závada na palivové soustavě.

Profesionální hasiči z Dobrušky vyprošťovali nákladní vozidlo, které uvízlo v poli u obce Očelice. Po vytažení vozidla zpět na vozovku se jednotka vrátila na základnu.

Územní odbor Náchod
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Dobrušky a dobrovolných hasičů z Nového Města nad Metují zasahovaly před sedmou hodinou ráno u dopravní nehody dvou vozidel v ulici U nádraží v Novém Městě nad Metují. Při srážce byla jedna osoba zraněna a ošetřena záchrannou službou. Zasahující hasiči zajistili vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. Po vyšetření události Policií ČR pomohli s naložením nepojízdných aut na odtah a očistili povrch vozovky od střepů. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Profesionální hasiči z Jaroměře otevírali v 10:00 hodin dveře bytu v ulici Na Vrších v Jaroměři, kde se měla nacházet zraněná žena. Po otevření dveří byla uživatelka bytu nalezena v pořádku a nezraněna.

Náchodští profesionální hasiči vyjeli ve 14:01 hodin na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v obci Žabokrky.

Územní odbor Trutnov
Jednotka profesionálních hasičů z Vrchlabí byla v 09:30 hodin přivolána k záchraně kočky v ulici Jana Opletala ve Vrchlabí. Domácí zvíře bylo zaklíněné mezi traverzami na zahradě rodinného domu. Hasiči odházeli sníh od traverzy a kočku vyprostili a předali majitelce.

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem vyjeli v 18:38 hodin k dopravní nehodě, která se stala v lesním úseku silnice u obce Nový Nemojov. Řidič osobního vozidla z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice a narazil do stromu. Jedna osoba byla zraněna a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči provedli protipožární opatření a u vozidla odpojili autobaterii. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Územní odbor Jičín
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje