Zásahy hasičů HK 13. únor 2017

14.02.2017
Zásahy hasičů HK  13. únor 2017
Územní odbor Hradec Králové
Čtyři jednotky hasičů vyjely včera po půlnoci k hlášenému požáru ve skladovacích prostorách v areálu firmy v Hradci Králové – Březhradě. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 00:22 hodin a na místo vyjely obě profesionální jednotky hasičů z centrální stanice a stanice Pražská, dále dobrovolné jednotky z hradeckých městských částí Plačice a Březhrad. Po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že došlo k chybnému sepnutí čidla elektrické požární signalizace.

Profesionální hasiči z Nového Bydžova vyjeli krátce před třetí hodinou ráno k uzavření tekoucí vody v bytovém domě ve Smidarech. Hasiči se nemohli dostat do bytu, kde došlo k úniku a uzavřeli hlavní přívod vody ve sklepě domu. Poté se vrátili zpět na základnu.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda dvou osobních vozidel v obci Vlčkovice. Na místo události vyjeli ve 12:46 hodin profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská s technickým automobilem a cisternou. Při střetu nedošlo k úniku provozních kapalin a hasiči se po úklidu vozovky vrátili zpět na základnu.

K dopravní nehodě osobního vozidla vyjeli včera v 18:14 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Osobní vůz narazil do středového ostrůvku. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a po nárazu došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem a odklidili z vozovky.

Tragická dopravní nehoda se stala včera na hlavním tahu mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Před půl osmou večer se u obce Semonice střetlo osobní vozidlo s kamionem. Při nehodě zemřeli dva spolujezdci z osobního vozidla. Řidiče museli vyprostit hasiči pomocí speciálního hydraulického nářadí. Řidič kamionu vyvázl bez zranění. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové vyjela v 19:58 hodin k požáru osobního vozidla na parkovišti u supermarketu Kaufland v Hradci Králové. Ještě před příjezdem hasičů se svědci snažili požár uhasit pomocí ručního hasicího přístroje. Hasiči ochladili motorový prostor osobního vozidla Peugeot. Požár způsobil škodu za pět tisíc korun, uchráněné hodnoty byly odhadnuty na pět tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Rokytnice v Orlických horách vyjely v 10:38 hodin k nouzovému otevření bytu v ulici Dolní Sídliště v Rokytnici v Orlických horách. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen uživatel bez známek života.

Rychnovští profesionální hasiči otevírali před 15. hodinou dveře bytu v ulici Družstevní v Solnici, kde jeho uživatel nechal zapnutý spotřebič.

Územní odbor Náchod
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Náchod nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Trutnov
Jednotka profesionálních hasičů z Vrchlabí otevírala krátce po poledni dveře bytu v Prostředním Lánově.

O půl jedné odpoledne byli profesionální hasiči z Vrchlabí přivoláni k dopravní nehodě, která se stala u obce Strážné. Při střetu dvou osobních vozidel byli zraněni tři lidé, které ošetřila záchranná služba. Hasiči odpojili u jednoho z vozidel autobaterii a pomohli ho naložit na odtah. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR.

Trutnovští profesionální hasiči vyjeli v 15:58 hodin k dopravní nehodě dvou osobních vozidel v Horské ulici v Trutnově. Nehoda se obešla bez zranění. Při střetu uniklo malé množství oleje, které hasiči zasypali sorbentem.

Územní odbor Jičín
Jednotka profesionálních hasičů z Nové Paky byla ve 14:24 hodin přivolána ke střetu osobního vozidla a chodkyně v místní části Krsmol ve Staré Pace. Zraněná žena byla ošetřena a převezena záchrannou službou do nemocnice.
O půl hodiny později se nedaleko první nehody stala další, kdy se srazila dvě osobní vozidla. Hasiči přejeli k místu události, kde odpojili u vozidel autobaterii a jedno odpojili od přívodu plynu. Nehoda se obešla bez zranění.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje