Zásahy hasičů HK 14. března 2017

HZS Královéhradecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů HK 14. března 2017
Územní odbor Hradec Králové
Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice likvidovali v 09:32 hodin požár odpadu v kontejneru v ulici Bratří Štefanů v Hradci Králové.

Jednotka profesionálních hasičů z Nového Bydžova byla v 10:16 hodin povolána k úniku plynu v obci Prasek. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že při zemních pracích na vozovce dělníci stavební firmy poškodili plynovou přípojku. Ještě před příjezdem hasičů zabezpečili přípojku tak, aby nedocházelo k úniku plynu. Hasiči provedli kontrolní měření speciálním přístrojem, které nezaznamenalo zvýšenou koncentraci plynu v ovzduší. Místo zásahu předali pracovníkům plynáren a vrátili se zpět na základnu.

K záchraně kočky z koruny stromu vyjeli včera v 17:59 hodin profesionální hasiči z Nového Bydžova do Sportovní ulice ve Skřivanech. Hasiči se po nastavovacím žebříku dostali až ke zvířeti, které zůstalo na stromě ve výšce zhruba pěti metrů. Bezpečně kočku sundali a předali majitelce.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Jednotka HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Česká Třebová odstraňovala strom, který ohrožoval drážní dopravu u obce Borohrádek.

Rychnovští profesionálních hasiči byli v 16:06 hodin požádáni Policií ČR o očištění povrchu komunikace v ulici Mírová v Rychnově nad Kněžnou.

Územní odbor Náchod

Požár v půdním prostoru bytového domu napáchal škodu za téměř půl milionu korun

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý 14. března 2017 časně ráno u požáru půdního prostoru domu ve Stárkově. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 03:28 hodin. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Náchoda, dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce, Stárkova a Jívky.
Při příjezdu hasičů hořelo v půdním prostoru bytového domu a požár se šířil i na střešní konstrukci. Z domu museli být evakuováni nájemníci z pěti bytových jednotek. Všichni se dostali bezpečně ven a nikdo nebyl zraněn. Hasiči zjistili ohnisko požáru u komínového tělesa, kde byly později zjištěny zazděné trámy. Požár, který zasáhl plochu zhruba deset krát sedm metrů dostali pod kontrolu deset minut po čtvrté hodině ráno. Rozebrání části podlahy kolem komínového tělesa a dohašení ohnisek pokračovalo až do 06:24 hodin, kdy byl požár zlikvidován. Oheň částečně poškodil dřevenou střešní konstrukci a celý půdní prostor. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 480 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 6, 750 tisíc korun. (foto: stanice Náchod)

K dopravní nehodě osobního vozidla došlo včera ráno v Horním Adršpachu. Na místo události vyjeli v 06:02 hodin profesionální hasiči z Broumova, Náchoda a dobrovolní hasiči z Adršpachu. Osobní vůz zn. Škoda Felície skončil na levém boku mimo komunikaci v místním potoce. Řidič vyvázl bez zranění. Hasiči pomocí lan navijáků cisterny a vyprošťovacího vozidla vytáhli škodovku zpět na vozovku. Při vyprošťování umístili na vodní hladinu sorbční hady pro případný únik provozních kapalin. Poté pomohli s naložením vozidla na odtah. (foto: stanice Broumov)

Jedna osoba byla zraněna při střetu dvou osobních vozidel zn. Toyota Yaris a Škoda Fabia v Zelené ulici v České Skalici. Na místo události vyjeli v 07:40 hodin profesionální hasiči z Jaroměře, kteří do příjezdu záchranářů kontrolovali zdravotní stav zraněné osoby. Po příjezdu záchranné služby byl pacient předán k dalšímu ošetření. Hasiči zajistili obě vozidla proti požáru a odpojili autobaterie. Po zadokumentování události Policií ČR odtáhli automobily mimo vozovku. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR.

Územní odbor Trutnov
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Trutnov nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Jičín
Profesionální hasiči z Jičína vyjeli v 09:33 hodin k otevření dveří rodinného domu v obci Holín, ve kterém se nacházela nemohoucí osoba. Po otevření dveří a nezbytném ošetření záchrannou službou hasiči pomohli s transportem pacienta do sanity.

Čtyři jednotky profesionálních hasičů z Nové Paky, Jičína a centrální stanice Hradec Králové a dobrovolných hasičů z Nové Paky zasahovaly včera odpoledne u muže, kterého poblíž lomu u Kumburského Újezdu zasypala zemina a kamení. Po vyproštění byl těžce zraněný muž letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje