Zásahy hasičů HK 15. února 2017

16.02.2017
Zásahy hasičů HK 15. února 2017
Územní odbor Hradec Králové
Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové byla v devět hodin ráno přivolána k nálezu uhynulé labutě na soutoku Labe a Orlice v Hradci Králové. Dva hasiči na člunu se dostali k ledové kře uprostřed řeky a jeden z nich oblečený v jednorázovém obleku odebral uhynulého ptáka do igelitových pytlů. Ty následně předal pracovníkům technických služeb. Po dezinfekci použitých technických prostředků a vybavení se jednotka vrátila zpět na základnu. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli ve 21:48 hodin na žádost záchranné služby k otevření dveří bytu v ulici Rybova v Hradci Králové. Uživatelka bytu nakonec otevřela sama a hasiči nemuseli zasahovat. Záchranáři si převzali ženu do své péče.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou byli v 10:03 hodin přivoláni k požáru v lese v části Čertův Důl u Zdobnice. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o neohlášené pálení klestí, které bylo pod dohledem pracovníka. Velitel zásahu poučil pracovníka o nutnosti ohlášení pálení na operační středisko hasičů.

Územní odbor Náchod
Broumovští profesionální hasiči vyjeli v 08:01 hodin k odstranění olejové skvrny na parkovišti v ulici Na Příkopech v Broumově. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a očistili povrch komunikace.

Územní odbor Trutnov
Jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem vyjela v 08:45 hodin na pomoc invalidnímu muži, který upadl na schodech domu v Tyršově ulici ve Dvoře Králové nad Labem. Hasiči pomohli muži vstát, doprovodili ho do bytu a posadili ho na pohovku. Muž nebyl zraněn a jednotka se vrátila zpět na základnu.

K odběru dvou uhynulých ptáku v areálu elektrárny v Kladské ulici v Trutnově vyjeli včera ve 12:20 hodin místní profesionální hasiči. Uhynulé kachny se nacházely v odkalovací nádrži, kam se jeden z hasičů v ochranných pomůckách dostal po nastavovacím žebříku. Uhynulí ptáci byli uloženi do igelitových pytlů a předáni pracovníkovi veterinární správy. Po provedené dezinfekci oděvů a technických pomůcek zasahujícího hasiče se jednotka vrátila zpět na základnu.

Královédvorští profesionální hasiči byli ve 14:17 hodin přivoláni na Benešovo nábřeží ve Dvoře Králové nad Labem, kde došlo ke střetu osobního vozidla s chodcem. Při příjezdu hasičů na místo byl zraněný chodec v péči záchranářů. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Jednotka dobrovolných hasičů ze Žacléře zachraňovala kočku, která uvízla na těžní věži v Lamperticích.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Trutnova a dobrovolných hasičů z Pece pod Sněžkou vyjely v 16:47 hodin k hlášenému úniku plynu v jednom z hotelů v Peci pod Sněžkou. Hasiči provedli průzkum objektu a kontrolní měření, které neprokázalo koncentraci nebezpečného plynu v ovzduší.

Územní odbor Jičín
Jednotka profesionálních hasičů z Hořic vyjela v 07:30 hodin k nouzovému otevření bytu na náměstí Jiřího z Poděbrad v Hořicích, kde zůstal zapnutý sporák. Hasiči odpojili přívod elektrického proudu do bytu a otevřeli dveře.

K dopravní nehodě dvou osobních vozidel a autobusu došlo včera dopoledne v Horní Nové Vsi. Na místo události vyjeli v 09:16 hodin profesionální hasiči z Nové Paky. Po příjezdu jednotky na místo byli již všichni cestující odvezeni náhradní autobusovou dopravou. Nikdo z nich neutrpěl zranění. Záchranná služba měla v péči dvě zraněné osoby z havarovaných vozidel značek Citroën AX a C3. Hasiči u obou aut odpojili autobaterie a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Po zadokumentování události Policií ČR hasiči pomohli s naložením jednoho z vozidel na odtah. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR. (foto: stanice Nová Paka)

Jičínští profesionální hasiči zasahovali včera po poledni u nehody osobního vozidla, která se stala u obce Studeňany. Jeho řidič zřejmě v důsledku zdravotní indispozice sjel s autem mimo komunikaci. Při příjezdu hasičů byl řidič v péči záchranné služby. Hasiči zkontrolovali osobní auto, zda nedošlo k úniku provozních kapalin a vrátili se zpět na základnu.

Profesionální hasiči z Hořic byli v 15:08 hodin přivoláni do budovy školy v hořické ulici Husova, kde byl podle informací cítit plyn. Přesto, že budova byla bez plynového připojení hasiči provedli ve sklepě objektu kontrolní měření, které neprokázalo přítomnost plynu ani sníženou koncentraci kyslíku. Poté otevřeli okna na chodbě a dveře do sklepa a prostor přirozeně odvětrali. Místo předali zástupkyni ředitele a vrátili se zpět na základnu.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje