Zásahy hasičů HK 21. března 2017

22.03.2017
 Zásahy hasičů HK  21. března 2017
Územní odbor Hradec Králové
Jednotka dobrovolných hasičů ze Stěžer prováděla během dopoledne dohled při pálení klestí ve Spojovací ulici ve Stěžerách.

Profesionální hasiči z Nového Bydžova byli v 15:50 hodin přivoláni k požáru lednice na soukromém pozemku v ulici Třída B. Smetany v Novém Bydžově. Spotřebič stál na volném prostranství na zahradě a v důsledku požáru došlo k poškození plastového plotu u domu. Hmotná škoda byla vyčíslena na jeden tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 10 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

K dopravní nehodě dvou vozidel došlo včera v podvečer u obce Černožice. Na místo události vyjeli v 17:53 hodin profesionální hasiči z Jaroměře. Při střetu osobního vozidla Volkswagen Lupo s nákladním vozidlem Volvo s vlekem nebyl nikdo zraněn. Hasiči zabezpečili osobní auto proti požáru a do příjezdu hlídky Policie ČR řídili v místě dopravu. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Jednotka dobrovolných hasičů z Malšovic likvidovala v 19:14 hodin požár odpadu v plastovém kontejneru u zimního stadionu v Hradci Králové. Událost se obešla bez zranění a škody na majetku.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Rychnovští profesionální hasiči byli v 04:14 hodin vysláni k vyproštění nákladního vozidla u obce Solnice. Kamion zůstal nebezpečně nakloněný a hrozilo jeho převrácení do příkopu. Hasiči pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli kamion zpět na vozovku.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Týniště nad Orlicí likvidovaly v 08:52 hodin požár kontejneru v obci Rašovice. Požár nenapáchal žádné škody na majetku.

K otevření bytu v Solnické ulici v Dobrušce vyjeli včera ve 13:10 hodin místní profesionální hasiči. Uvnitř bytu zůstalo spící malé dítě.

Územní odbor Náchod
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Dobrušky a dobrovolných hasičů z Nového Města nad Metují vyjely v 10:03 hodin k odstranění olejové skvrny z komunikace v Nádražní ulici v Novém Městě nad Metují. Hasiči očistili sorbentem část příjezdové komunikace do areálu místní firmy, kde došlo k úniku z vozidla. Ten si již zajišťovali zaměstnanci závodu.

Tři jednotky profesionálních hasičů z Náchoda, dobrovolných hasičů z Hronova a Velkého Poříčí byly ve 20:26 hodin přivolány k požáru kotle v rodinném domě v ulici Pod Kleprlíkovou horou v Hronově. Požár plynového kotle byl uhašen ještě před příjezdem hasičů. Ti provedli odvětrání zakouřených prostor domu. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí tři miliony korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Územní odbor Trutnov
Bez zranění se obešla dopravní nehoda dvou osobních vozidel v Horské ulici v Trutnově. Na místo události vyjeli v 10:45 hodin místní profesionální hasiči, kteří zajistili vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin.

K další dopravní nehodě došlo o půl jedné odpoledne v obci Jívka, kde se střetla dvě osobní vozidla. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Police nad Metují. Nehoda se obešla bez zranění a z poškozených vozidel neunikly žádné provozní kapaliny.

Územní odbor Jičín
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje