Zásahy hasičů HK 27. února 2017

HZS Královéhradecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.02.2017
Zásahy hasičů HK 27. února 2017
Územní odbor Hradec Králové
Jednotka profesionálních hasičů z Nového Bydžova byla včera v 07:50 hodin vyslána k odstranění větve v Poštovní ulici ve Smidarech. Zlomená větev zůstala zaklíněná ve druhém stromě. Hasiči ji rozřezali a sundali se stromu. Současně odstranili ještě další větev, která hrozila pádem na zem.
 
Bez zranění se obešla dopravní nehoda dvou dodávek, ke které došlo krátce po osmé hodině ráno na křižovatce ulic Komenského a I. Herrmanna v Hradci Králové. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové s rychlým zásahovým automobilem a cisternou. Oba řidiči vyvázli bez zranění. Hasiči u jedné z dodávek odpojili autobaterii a po zadokumentování události Policií ČR zasypali uniklé provozní kapaliny. Po vyšetření nehody odtlačili jednu z dodávek mimo vozovku. (foto: centrální stanice Hradec Králové)
 
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic vyjeli v 10:57 hodin k hlášenému požáru v objektu Krajského úřadu v Hradci Králové. Hasiči provedli průzkum místa, kde byl elektrickou požární signalizací hlášen požár a zjistili, že někdo úmyslně poškodil tlačítko signalizace. Jednotky se následně vrátily zpět na své základny.
 
Obě jednotky královéhradeckých profesionálních hasičů absolvovaly během včerejšího dne prověřovací cvičení na záchranu osoby z vody. Během dopoledne byli hasiči ze stanice Pražská přivoláni k Plačickému písníku, kde se měla osoba probořit pod led. Odpoledne hasiči z centrální stanice zachraňovali osobu z vody na Stříbrném rybníku v Hradci Králové. (foto: centrální stanice Hradec Králové)
 
K nouzovému otevření bytu v hradecké ulici Na Kotli, ve kterém se nacházela zraněná žena vyjeli včera v 11:30 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Do bytu se nebylo možné dostat bez poškození dveří, proto hasiči zvolili variantu slanění z balkonu ve vyšším patře. Hasič – lezec se pomocí lezeckého vybavení slanil k bytu a pomocí speciálního nářadí otevřel balkónové dveře. Poté vpustil do bytu lékaře se záchranáři. Ti ženu s vážnými zdravotními potížemi ošetřili a zajistili. Hasiči pomohli s jejím naložením na nosítka a transportem do sanity. (foto: centrální stanice Hradec Králové)
 
Profesionální hasiči z Nového Bydžova byli ve 13:36 hodin požádáni o pomoc osobě se zástavou dechu a oběhu ve Starém Bydžově. Jednotka na místo vyjela s jednou cisternou a vybavena AED přístrojem. Hasiči po příjezdu na místo navázali na laickou resuscitaci, kterou do té doby prováděli svědci události. Oživování ihned rozšířili o použití automatizovaného externího defibrilátoru a během šesti minut pacientovi aplikovali celkem tři defibrilační výboje. Po příletu vrtulníku Letecké záchranné služby Hradec Králové byl muž předán do péče lékaře a záchranářů.
 
Ke střetu osobního vozidla a muže na koloběžce došlo včera kolem 15. hodiny v ulici Jana Maláta v Novém Bydžově. Na místo události vyjeli místní profesionální hasiči s jedním zásahovým vozidlem. Při jejich příjezdu byl zraněný muž z koloběžky v péči záchranné služby. Hasiči zajistili místo nehody a po příjezdu Policie ČR se vrátili zpět na základnu.
 
Profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská byli včera v 19:06 hodin přivoláni k otevření rodinného domu v Tomáškově ulici v Hradci Králové. Hasiči zpřístupnili seniorovi byt garážovými vraty.
 
K hlášenému požáru osobního vozidla vyjeli v pondělí ve 20:06 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové do ulice Milady Horákové. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o technickou závadu na osobním vozidle Audi. K požáru v motorovém prostoru nedošlo, ale kvůli poškozené hadičce od chladiče vycházel zpod kapoty kouř. Hasiči za přítomnosti uživatele zkontrolovali vozidlo a vrátili se zpět na základnu.
 
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Jednotka dobrovolných hasičů z Albrechtic nad Orlicí odklízela následky lokálních záplav v obci.
 
Hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Česká Třebová odstraňovali strom, který hrozil pádem do kolejiště u obce Malá Čermná.
 
Územní odbor Náchod
Náchodští profesionální hasiči pomáhali záchranné službě s transportem pacientky do sanity v ulici Václavická ve Starém Městě nad Metují.
 
Územní odbor Trutnov
Jednotka profesionálních hasičů z Trutnova byla včera krátce před polednem přivolána k dopravní nehodě osobního vozidla u tzv. Vlčí jámy v Trutnově – Poříčí. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že osobní vůz skončil převrácený na střechu z větší části mimo vozovku. Jeho řidič byl v péči záchranné služby. Ta ho po vyšetření ponechala na místě události. Hasiči pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli havarovaný vůz zpět na vozovku, převrátili zpět na kola a odpojili autobaterii. Příčiny nehody šetří Policie ČR.
 
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem odstraňovali strom, který spadl a zablokoval vozovku u Horního Dehtova.
 
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Trutnova a dobrovolných hasičů z Pece pod Sněžkou vyjely ve 22:43 hodin na pomoc řidiči osobního vozidla, který zapadl ve sněhové závěji na silnici mezi Pecí pod Sněžkou a Velkou Úpou. Místní dobrovolní hasiči se na místo dostali na skútrech a pomocí ručního navijáku vyprostili vozidlo zpět na vozovku. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.
 
Územní odbor Jičín
K úniku nafty z poškozené nádrže nákladního vozidla Man vyjeli včera o půl osmé ráno profesionální hasiči z Jičína na parkoviště u vlakového nádraží v Dělnické ulici v Jičíně. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že došlo k úniku malého množství pohonných hmot z přeplněné nádrže. Hasiči zasypali naftu sorbetem a očistili povrch komunikace.
 
Jednotka profesionálních hasičů z Jičína vyjela ve 13:25 hodin k hlášenému požáru spotřebiče v kuchyni restaurace na Lidickém náměstí v Jičíně. Při jejich příjezdu byl požár myčky na nádobí již uhašen zaměstnanci restaurace. K rozšíření požáru a poškození dalšího vybavení kuchyně nedošlo. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla technická závada na spotřebiči. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
 
 
 
 
 
por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje