Zásahy hasičů HK 7. března 2017

08.03.2017
Zásahy hasičů HK  7. března 2017
Územní odbor Hradec Králové
Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové byla v 02:41 hodin povolána k požáru v prostoru garáží obchodního centra v Brněnské ulici v Hradci Králové. V přízemí garáže došlo k požáru zářivkového světla, který byl zlikvidován pracovníky ještě před příjezdem hasičů. Oheň poškodil jednu zářivkou a způsobil zakouření prostoru. Výše škody nebyla prozatím vyčíslena.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda na Rašínově třídě v Hradci Králové. Na silnici z Hradce Králové směrem do Pardubic došlo ke srážce dvou kamionů. Na místo události vyjeli ve 12:19 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové se dvěma zásahovými vozidly. Po příjezdu na místo zasypali sorbentem provozní kapaliny, které unikly z druhého kamionu po nárazu do návěsu prvního vozidla. Po dobu policejního vyšetřování řídili v místě dopravu. Po zadokumentování události Policií ČR a naložení kamionů na odtah očistili povrch vozovky od střepů a plastových částí. Příčiny a okolnosti nehody šetří Policie ČR. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Ke střetu dvou osobních vozidel došlo odpoledne v Hradecké ulici Hradci Králové. Na místo události vyjeli ve 12:42 hodin královéhradečtí profesionálové z centrální stanice. Při vyjíždění na hlavní silnice narazilo osobní vozidlo zn. Peugeot 206 do před ním stojícího vozidla Ford, ve kterém cestovaly dvě ženy s malými dětmi. Na místo se dostavili lékař a záchranáři, kteří zkontrolovali několikaměsíční miminka a po prohlídce je bez známek zranění vrátili do péče matek. Řidičky obou vozidel a spolujezdkyně vyvázly bez zranění. Hasiči odpojili u jednoho z vozidel autobaterii a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Po sepsání údajů obou účastníků nehody odtáhli obě vozidla mimo komunikaci. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Obě jednotky královéhradeckých profesionálních hasičů z centrální stanice, stanice Pražská a jednotka HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk vyjely ve 21:43 hodin k požáru nákladního železničního vozu na hlavním nádraží v Hradci Králové. Ten stál společně s dalšími vagony na odstavném kolejišti. Hasiči nasadili dva vodní proudy a požár lokalizovali ve 22:02 hodin. Současně ochlazovali vedlejší odstavený vůz, aby nedošlo k jeho poškození. Požár se jim podařilo zcela zlikvidovat ve 22:39 hodin. Příčina vzniku požáru a výše škody jsou předmětem dalšího šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (foto: centrální stanice Hradec Králové)

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Rychnovští profesionální hasiči vyjeli v 08:31 hodin k odstranění větve, která blokovala komunikaci u Rybné nad Zdobnicí.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a centrální stanice Hradec Králové, dále dobrovolných hasičů z Borohrádku vyjely v 18:45 hodin k úniku většího množství termooleje ve firmě v Borohrádku. Při úniku došlo ke zranění jednoho z pracovníků firmy, kterému hasiči poskytli předlékařskou pomoc. Látka se při vysokých teplotách odpařuje, proto hasiči vytyčili nebezpečnou zónu a zasahovali v dýchacích přístrojích a ochranných oblecích. Uniklý olej na zemi zasypali sorbentem a další v záchytné nádrži pilinami. Ty nakonec vybrali z nádrže a uložili na bezpečné místo, odkud si pracovníci firmy zajistili jejich likvidaci. Poté byla u zasahujících hasičů a použitých prostředků provedena dekontaminace. Jednotky se postupně vrátily zpět na své základny.

Cestou od zásahu v Borohrádku zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, Hradce Králové a přivolaní dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí u dopravní nehody, která se stala u Lípy nad Orlicí. Řidička osobního vozidla zn. Alfa Romeo z dosud nejasných příčin vyjela ze silnice a narazila do betonového mostku. Hasiči poskytli zraněné ženě předlékařskou pomoc, nasadili jí krční límec a uložili do vakuové matrace. Po příjezdu záchranářů byla předána k dalšímu ošetření. Zasahující hasiči zabezpečili vůz proti požáru a po vyšetření nehody ho ustavili na kola. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Územní odbor Náchod
Jednotka profesionálních hasičů z Jaroměře vyjela v 07:47 hodin k vyproštění pracovní plošiny technických služeb v prostoru městského hřbitova v Jaroměři. Hasiči po příjezdu na místo spolupracovali s pracovníky technických služeb a se specializovanou firmou, která zajistila těžkou techniku k vyproštění. Zadní náprava pracovní plošiny byla pomocí jeřábu nadzvednuta, podložena a následně vyproštěna na zpevněnou část komunikace. Při manipulaci nedošlo k úniku provozních kapalin z uvízlé plošiny. Jednotka se poté vrátila zpět na základnu.

Broumovští profesionální hasiči pomáhali záchranné službě s transportem pacienta do sanity v Alšově ulici v Broumově – Olivětíně.

Územní odbor Trutnov
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Trutnov nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Jičín
Profesionální hasiči z Jičína vyjeli v 19:18 hodin na pomoc osobě, která uvízla v kabině porouchaného výtahu v Dlouhé ulici v Jičíně.

Jednotka profesionálních hasičů z Hořic pomáhala záchranné službě s transportem pacienta do sanity v Třešňové ulici v Hořicích.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje