Zásahy hasičů HK dne 14. února 2017

15.02.2017
Zásahy hasičů HK dne 14. února 2017
Územní odbor Hradec Králové
Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové vyjela v 02:14 hodin na žádost Policie ČR k otevření bytu v hradecké Jungmannově ulici. Dveře bytu otevřel sám uživatel, který uvnitř spal.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda tří vozidel v ulici Bratří Štefanů v Hradci Králové. Na místo události vyjeli krátce před desátou hodinou dopoledne profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Po střetu dvou osobních vozidel Škoda Octavia, Citroën Berlingo a dodávky Iveco Daily došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči odpojili u obou osobních vozů autobaterie a zamezili tak vzniku požáru. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem a očistili vozovku. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice otevírali ve 12:22 hodin dveře bytu v Gagarinově ulici v Hradci Králové, kde jeho uživatelka nechala zapnutý sporák.

Ke střetu čtyř vozidel došlo včera vpodvečer v Sokolské ulici v Hradci Králové. U čerpací stanice do sebe postupně narazila dvě osobní vozidla Škoda Fabia, Renault Megane a dvě dodávky Peugeot Boxer a Fiat Ducato. Na místo události vyjeli v 17:37 hodin profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči provedli protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin. Po dobu policejního vyšetřování usměrňovali dopravu a po zadokumentování události Policií ČR odklidili automobily z vozovky. Poté očistili povrch vozovky a vrátili se zpět na základnu.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjeli ve 23:15 hodin na žádost záchranné služby k otevření bytu v Okružní ulici v Hradci Králové. Hasiči se do bytu dostali oknem ze dvora bytového domu.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů ze Solnice byly včera v 07:43 hodin přivolány k dopravní nehodě, která se stala na silnici třetí třídy mezi Solnicí a Byzhradcem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních vozidel zn. Opel Meriva a Škoda Fabia. Hasiči provedli protipožární opatření a odpojili u obou havarovaných vozidel autobaterie. Během odklízení následků dopravní nehody si dvě osoby z jednoho vozidla začaly stěžovat na bolesti. Na místo byla povolána posádka záchranné služby, která zraněné převezla na vyšetření do nemocnice. Po zadokumentování události Policií ČR hasiči odtáhli jedno z vozidel mimo komunikaci a druhé pomohli naložit na odtah. Po odklizení použitého sorbentu z provozními kapalinami z vozovky se jednotky vrátily zpět na základny. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Rychnov nad Kněžnou)

Profesionální hasiči z Dobrušky byli v 09:13 hodin přivoláni k policejní asistenci při údajném nálezu dělostřeleckého granátu v Domašíně. Ten měli odkrýt dělníci při výkopových pracích. Hasiči asistovali policistům při zajištění místa události. Po příjezdu policejního pyrotechnika bylo zjištěno, že se nejedná o munici ani dělostřelecký granát. Jednotka se vrátila zpět na svou základnu.

Územní odbor Náchod
Náchodští profesionální hasiči vyjeli v 07:31 hodin k dopravní nehodě, která se stala v Náchodské ulici ve Velkém Poříčí. Během několika minut se nedaleko první nehody stala další, kdy se také srazily dva osobní automobily. Nehody se obešly bez zranění. Hasiči u obou nehod zajistili vozidla proti požáru a odstranili uniklé provozní kapaliny ze silnice. Příčiny šetří Policie ČR.

Jednotka profesionálních hasičů z Broumova vyjela ve 12:47 hodin k dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla u obce Jetřichov. Osobní vozidlo Škoda Felicia skončilo po srážce v příkopu. Jeho řidič byl při příjezdu hasičů v péči posádky záchranné služby, která projížděla kolem místa události. Řidič nákladního vozidla Iveco vyvázl bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření na osobním vozidle a po dobu policejního vyšetřování řídili provoz. Po zadokumentování události Policií ČR vyprostili vůz z příkopu a odtáhli ho mimo vozovku. Nákladní automobil odjel po vlastní ose na nedalekou autobusovou zastávku. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Broumov)

Územní odbor Trutnov
Jednotka profesionálních hasičů z Trutnova byla v 15:23 hodin přivolána k odběru uhynulé volavky z koryta řeky v Trutnově – Kryblicích. Hasiči nasadili čtyřdílný nastavovací žebřík, po kterém se jeden z nich ve speciálním jednorázovém obleku dostal k uhynulému ptáku. Toho odebral do igelitových pytlů a předal zástupci krajské veterinární správy. Po desinfekci použitých technických prostředků a vybavení se jednotka vrátila zpět na základnu.

Územní odbor Jičín
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje