Zásahy hasičů HK dne 9. března 2017

10.03.2017
Zásahy hasičů HK dne 9. března 2017
Územní odbor Hradec Králové
Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli v 07:40 hodin k úniku vody v jednom z bytů domu v Haškově ulici v Hradci Králové. Hasiči po příjezdu na místo uzavřeli hlavní přívod vody do domu a zjistili, ze kterého bytu došlo k úniku ze stoupaček. Jeho uživatelé nebyli v tu dobu doma. Hasiči předali místo události nájemníkům domu, kteří sami kontaktovali dotyčné osoby.

Jednotka profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská vyjela v 11:20 hodin k dopravní nehodě v Koutníkově ulici v Hradci Králové. Při střetu tří osobních vozidel Citroën Berlingo, Peugeot 406 a Škoda Fabia byli zraněni dva lidé, které si převzala do péče záchranná služba. Hasiči zabezpečili vozidla proti požáru a odpojili autobaterie. Po zadokumentování události Policií ČR a odtažení vozidel očistili povrch vozovky od střepů a plastových částí.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Česká Třebová prořezávali stromy a dřeviny podél železniční trati v Borohrádku.

Tři jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou, dobrovolných hasičů z Rychnova nad Kněžnou a Lukavice vyjely v 18:05 hodin k hlášenému požáru v půdním prostoru rodinného domu v Panské Habrové. Po příjezdu první jednotky na místo a provedeném průzkumu bylo zjištěno, že v důsledku neprůchodného komínového tělesa došlo k zakouření půdy. Hasiči odstavili topidlo z užívání a pročistili komín speciálním nářadím. Uživatelka domu byla poučena o nutnosti kontroly komínového tělesa odbornou osobou. Požár nezpůsobil žádnou škodu na majetku.

Územní odbor Náchod
Hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk prořezávali dřeviny podél železniční trati u obce Starkoč.

Náchodští profesionálních hasiči byli ve 14:48 hodin přivoláni k odstranění stromu z vozovky u obce Stárkov. Během cesty k zásahu byli informováni, že strom již odstranili zaměstnanci nedaleké firmy. Jednotka se vrátila zpět na svou základnu.

Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli ve 20:20 hodin k otevření bytu v ulici Na Zavadilce v Jaroměři, kde jeho uživatelka nechala zapnutý spotřebič. Hasiči otevřeli dveře bytu speciálním nářadím.

Územní odbor Trutnov

Od přímotopu vyhořel dětský pokoj v rodinném domě

K požáru v rodinném domě vyjeli včera 9. března 2017 v noci hasiči do obce Dubenec. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 02:28 hodin. Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem, Trutnova a Jaroměře, dále dobrovolné jednotky hasičů z Dubence a Velichovek.
Hořet začalo v dětském pokoji ve druhém nadzemním podlaží staršího rodinného domu. Počínající požár záclony vzbudil dítě spící v pokoji. To se dostalo bezpečně ven a přivolalo svého otce, který se zpočátku snažil oheň hasit kbelíky s vodou. To se mu nepodařilo a od souseda přivolal hasiče. Z domu vyvedl jak malou dívku, tak i rodiče bydlící v přízemí. Jako první na místo dorazili místní dobrovolní hasiči, kteří ihned začali s hašením požáru. Ten se mezitím rozšířil i na další hořlavé vybavení pokoje. Oheň se podařilo lokalizovat v 04:36 hodin. Po celou dobu hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích a kvůli skrytým ohniskům museli rozebrat část stavebních konstrukcí. Požár se jim podařilo zcela uhasit v 05:42 hodin. Příčinou vzniku požáru byl elektrický přímotop v pokoji, od kterého se vznítila záclona. Plameny dále zničily nábytek, koberec, elektroniku apod. a poničily stropní konstrukci, omítku, malbu místnosti. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 350 až 400 tisíc korun. Uchráněné hodnoty na domě a dalším vybavení činí tři miliony korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (foto: stanice Dvůr Králové nad Labem)

Územní odbor Jičín
Profesionální hasiči z Nové Paky odstraňovali o půl sedmé ráno strom z komunikace ve Staré Pace. Ve 14:30 hodin vyjeli k odstranění stromu, který se nebezpečně nakláněl nad vozovku v Bukovině u Pecky.

Jednotka profesionálních hasičů z Hořic vyjela v 17:31 hodin k dopravní nehodě dvou osobních vozidel na hlavní silnici č. I/35. Mezi Bílskem a Holovousy došlo ke střetu vozidel zn. Citroën C3 a Citroën Berlingo. První automobil skončil v příkopu a jeho řidič vyvázl bez zranění. Ve druhém vozidle, které skončilo částečně v příkopu, cestovaly řidička a spolujezdkyně. Všechny účastníky nehody zkontrolovala přivolaná posádka záchranné služby. Hasiči zajistili obě vozidla proti požáru a odpojili autobaterie. Po dobu policejního vyšetřování pomáhali s řízením dopravy v místě události. Příčiny a okolnosti nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Hořice)

por. Bc. Martina Žahourková
HZS Královéhradeckého kraje