Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, 18. červenec 2017.

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

19.07.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, 18. červenec 2017.

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 18. července 16 událostí.

240_F_39.jpg
Územní odbor Hradec Králové

Novobydžovští profesionální hasiči odstranili kolem 9. h (ohlášeno 8:53) dvě větve z vozovky v Novém Bydžově.

Profesionální hasiči z královéhradecké stanice Pražská, dobrovolní hasiči z Chlumu a podnikoví hasiči ČEPRO Cerekvice byli ve 13:16 přivoláni k požáru do Máslojed. Oznamovatel na krajské operační středisko nahlásil, že vidí plameny nad střechou domu. Jednotky na místě zjistily, že se jedná o požár vzrostlých tújí u rodinného domu. Hasiči požár uhasili do dvaceti minut od nahlášení pomocí vysokotlaku. Výše škody byla odhadnuta na 50 tis. Kč. Uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 2,7 mil. Kč. Příčina vzniku požáru byla pravděpodobně způsobena nedbalostí a to nedopalkem cigarety.

Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči ze Smidar a Skřivan byli v 15:25 přivoláni k požáru strniště do Loučné Hory. Požár byl téměř uhašen přítomnými zemědělci. Hasiči požár dohasili a vrátili se zpět na stanice. Ke škodám na majetku nedošlo.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové otevřeli odpoledne (ohlášeno 17:34) byt v ulici Brožíkova v Hradci Králové. Uvnitř se nikdo nenacházel.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli v 16:02 k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala v ulici Na Rybárně. Ke střetu došlo uprostřed vozovky a komunikace tak byla zcela neprůjezdná. Hasiči pomohli s naložením vozidla na odtah. Nikdo nebyl zraněn.

240_F_39-(1).jpg
Územní odbor Jičín

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasiči územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

240_F_39-(2).jpg
Územní odbor Náchod

Náchodští profesionální hasiči byli v 8:14 přivoláni do ulice Kladská v Náchodě, kde došlo k poškození vodovodního potrubí ve sklepě domu. Jednotka vodu uzavřela a odjela zpět na stanici.

Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují odstranili odpoledne (ohlášeno 16:00) pomocí sorbentu olejovou skvrnu z vozovky v Novém Městě nad Metují.

Českoskaličtí dobrovolní hasiči zlikvidovali po 20. h (ohlášeno 19:57) dvě vosí hnízda v ulici E. Beneše v České Skalici.

K úklidu vozovky od uniklých pohonných hmot vyjeli ve 21:25 do ulice Pod Vinicemi jaroměřští profesionální hasiči.

240_F_39-(3).jpg
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Profesionální hasiči z Dobrušky zlikvidovali dopoledne (ohlášeno 9:44) pomocí sorbentu olej z vozovky v Králové Lhotě. Dodávka, ze které olej unikl, byla naložena na odtah.

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Dobrušky byli ve 14:21 přivoláni do Záhornice. Hasiči vozidlo, které se propadalo do septiku, pomocí jeřábu a zvedacích vaků vytáhli.

240_F_39-(4).jpg
Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Trutnova, Dvora Králové nad Labem a centrální stanice Hradec Králové byli v 10:58 přivoláni ke kamionu, který sjel do příkopu v Horním Dehtově. Kamion byl jednotkami pomocí jeřábu vyproštěn. Ke zranění osob nedošlo.

Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Hajnice a Trutnova – Horního Starého Města byli v 16.:06 přivoláni k požáru na střeše budovy v ulici Úpské nábřeží v Trutnově. Požár lepenky hasiči ihned lokalizovali. Poté bylo ještě dohašeno používané nářadí. Požár vznikl nedbalostí při používání otevřeného ohně. Uchráněné hodnoty jsou v přibližné výši 200 tis. Kč.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje