Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, 21. června 2017 po 13. h

22.06.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, 21. června 2017 po 13. h
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolní hasiči z Černilova byli ve 12:02 přivoláni k požáru do Bukoviny. Oznamovatel z dálky viděl černý dým. Jednalo se o požár dřeva na dvou pozemcích. Hasiči na likvidaci požáru použili dva proudy C. Požár se dvěma ohnisky byl lokalizován krátce před 13. h, kolem půl druhé byl pak zcela uhašen. Uchránit se podařilo vedle stojící rodinný dům. Škoda na uskladněném dřevě a materiálu byla odhadnuta na 20 tis. Kč, uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 3,5 mil. Kč. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru bylo samovznícení.
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic byli ve 13:05 přivoláni do Hřibska, kde došlo k jiskření drátů elektrického vedení. O požár se nejednalo a místo bylo předáno ČEZu.
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové zasahovali po 15. h (ohlášeno 15:04) u dopravní nehody dvou osobních automobilů zn. Peugeot 306 a Opel astra, která se stala v ulici Sokolská. Jednotka na místě provedla protipožární opatření a odpojila na jednom z vozů autobaterii. Uniklé provozní kapaliny hasiči zasypali sorbentem a uklidili vozovku. V místě hasiči usměrňovali provoz. Ke zranění osob nedošlo.
Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli v 15:10 k úklidu oleje z vozovky v ulici Durychova v Hradci Králové. Přibližně 5 litrů oleje uniklo z proražené vany dodávky.
K nahlášené olejové skvrně na komunikaci v Chlumci nad Cidlinou byli v 15:26 přivoláni místní dobrovolní hasiči a profesionální hasiči z Nového Bydžova. Jednotky na místě nic nenalezly a vrátily se zpět na stanice.
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolní hasiči z Černilova, Librantic a Třebechovic pod Orebem zasahovali ve večerních hodinách (ohlášeno 20:35) při požáru kůlny s uskladněným papírem v Libranticích. Jednotkám se podařilo požár během několika minut lokalizovat. Hasiči provedli průzkum objektu a pomocí přetlakové ventilace prostor odvětrali. Prostor jednotka zkontrolovala pomocí termokamery. Místní jednotce byla nařízena hlídková činnost po dobu 24 hodin. Škoda byla odhadnuta na 5 tis. Kč. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru bylo úmyslné jednání.
Územní odbor Jičín
Dobrovolní hasiči z Miletína likvidovali odpoledne (ohlášeno 16:14) bodavý hmyz ve Vřesníku.
Profesionální hasiči z Hořic byli ve 23:08 přivoláni k pomoci zdravotnické záchranné službě s transportem pacientky z bytu v hořické ulici Všehrdova do sanitky. Jednotka na místě také pomohla s ošetřením osoby.
Územní odbor Náchod
Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů územního odboru Náchod nezasahovaly u žádné události.
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Územní odbor Trutnov
Trutnovští profesionální hasiči byli v 15:56 přivoláni do ulice V Aleji v Trutnově k požáru elektroinstalace v kabině nákladního vozidla. Požár byl uhašen před příjezdem jednotky pomocí přenosného hasicího přístroje. Škoda byla odhadnuta na 20 tis. Kč.
Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje