Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, 22. červen 2017

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

23.06.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, 22. červen 2017
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 22. června 48 událostí, přičemž z toho více než 30 výjezdů bylo v souvislosti s bouřkami.
Územní odbor Hradec Králové
Dobrovolní hasiči z Králík zajistili odpoledne (ohlášeno 15:40) dodávku vodu pro dobytek na mléčné farmě v Petrovicích.
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a dobrovolní hasiči z Černilova a Skaličky byli v 16:54 přivoláni do Skalice k požáru osobního vozidla zn. Fiat Croma. Požár se nacházel již ve třetí fázi hoření. Škoda byla odhadnuta na 70 tis. Kč, uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 15 tis. Kč. Došlo také k ohoření části dřevěného plotu, před kterým vůz parkoval.
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská vyjeli v 17:55 k úklidu olejové skvrny z vozovky v Plačicích. Olej unikl z nákladního automobilu.
Zabouchnutý byt v ulici Zamenhofova v Hradci Králové otevřeli po 18. h (ohlášeno 18:17) královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice.
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli ve 23:33 přivoláni na žádost zdravotnické záchranné služby k otevření bytu do ulice Medkova. Osoba byla po otevření bytu ošetřena lékařem.
Územní odbor Jičín
Územní odbor Náchod
Profesionální hasiči z Dobrušky spolu s dobrovolnými hasiči z Nového Města nad Metují byli v 8:26 přivoláni k osobnímu vozidlu, které skončilo na střeše mimo vozovku. Nehoda se stala na silnici mezi obcí Zákraví a Novým Městem nad Metují. Událost oznámil na tísňovou linku svědek. Řidič byl ve voze zaklíněný, pravděpodobně bez zranění. Hasiči řidiče dostali z auta ven a předali jej k ošetření zdravotnické záchranné službě. K úniku provozních kapalin nedošlo.
Broumovští profesionální hasiči vyjeli v 9:04 k otevření bytu do Hejtmánkovic. Uvnitř se nikdo nenacházel.
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a kostelečtí dobrovolní hasiči pomohli v noci (ohlášeno 3:39) zdravotnické záchranné službě se snesením pacienta do sanitky z bytu v ulici Barákova v Kostelci nad Orlicí.
Rychnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí, Častolovic a Lípy nad Orlicí byli ve 14:09 přivoláni do Lípy k požáru sena na poli. Silnice I/11, u které k požáru došlo, byla částečně uzavřena a Policie ČR zde řídila provoz. Hasiči
požár na ploše 25 x 60 m během půl hodiny od nahlášení pomocí tří proudů C uhasili.
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice zasahovali po 19. h (ohlášeno 18:50) u dopravní nehody motocyklisty, ke které došlo mezi obcemi Ještětice a Bílý Újezd. Řidič se nacházel v příkopu podél komunikace. Hasiči zraněnému muži nasadili krční límec a vakuovou dlahu na dolní končetinu. Také mu ošetřili odřeniny. V místě řídily jednotky až do příjezdu Policie ČR dopravu.
Územní odbor Trutnov
Profesionální hasiči z Trutnova spolu s dobrovolnými hasiči z Pilníkova zasahovali večer (ohlášeno 20:30) při střetu tří osobních automobilů. Nehoda se stala na silnici I/16 mezi Trutnovem a Pilníkovem. Tři osoby utrpěly zranění a byly ošetřeny lékařem zdravotnické záchranné služby. Jednotka zajistila místo události.
Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje