Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, 27. 6. 2017

27.06.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, 27. 6. 2017

Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolní hasiči z Černilova zasahovali ráno (ohlášeno 6:42) u střetu tří osobních vozidel, ke kterému došlo na silnici mezi obcemi Slatina a Černilov. Jednotka poskytla dvěma zraněným osobám předlékařskou péči. Následně byli zranění odvezeni sanitou do nemocnice. Jedno z vozidel poškodilo dopravní značení, o čemž byla informována Správa a údržba silnic. Hasiči vozidla odstranili mimo komunikaci.
Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli v 10:46 k dopravní nehodě dvou osobních automobilů zn. Škoda Felicia a Opel Insignia. Ke střetu došlo na křižovatce ulic Jana Černého a Plotišťská ve Věkoších pravděpodobně z důvodu nedání přednosti v jízdě. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření. V místě zásahu řídila jednotka dopravu. Hasiči uklidili vozovku od střepů a uniklých provozních kapalin. Ke zranění osob nedošlo.
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic byli v 11:06 přivoláni k úklidu vozovky u Plotišť nad Labem. Na silnici č. I/33 několik desítek metrů za kruhovým objezdem ve směru na Jaroměř se z nákladního vozidla vysypalo mláto. Jednotky provedly oplach komunikace od mláta.

Územní odbor Jičín
Hořičtí profesionální hasiči byli v 11:39 přivoláni k pomoci řidičce osobního vozidla, která na náměstí Jiřího z Poděbrad nabourala dvě zaparkovaná vozidla. Svůj vůz zn. Mazda převrátila na bok. Zraněná řidička byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Kolemjdoucí otočili vozidlo zpět na kola. Jednotka provedla na vozidle protipožární opatření. K úniku provozních kapalin nedošlo.
Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Kopidlna zasahovali po poledni (ohlášeno 12:25) u nehody osobního vozidla. Nehoda se stala na silnic I/32 mezi Kopidlnem a obcí Pševes. Hasiči museli dvě osoby z vozu vyprostit. Oba zranění byli předáni k ošetření zdravotnické záchranné službě. Komunikace byla v místě nehody uzavřena.

Územní odbor Náchod
K otevření dveří bytu v ulici Bílá ve Starém Městě nad Metují vyjeli v 10:30 profesionální hasiči z Náchoda. Uvnitř byl nalezen muž bez známek života.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Územní odbor Trutnov
Královédvorští profesionální hasiči pomohli po 4. h (ohlášeno 4:14) zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Tyršova ve Dvoře Králové do sanitky.
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem byli v 6:36 přivoláni k dopravní nehodě osobního automobilu, ke které došlo v královédvorské ulici Krkonošská. Řidička vyjela mimo vozovku a narazila se svým vozem do kontejneru. Řidička utrpěla zranění a byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje