Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, 28. června 2017

29.06.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, 28. června 2017
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli v 8:29 přivoláni k dopravní nehodě dvou dodávek. Ke střetu došlo v ulici Vážní v Hradci Králové. Uniklé provozní kapaliny hasiči zlikvidovali a vozovku uklidili. Dvě zraněné osoby byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou.
Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice a drážní hasiči z Nymburka byli v 9.06 přivoláni do ulice Jana Černého ve Věkoších, kde nákladní automobil narazil do mostu. Vozidlo zůstalo pod nadjezdem s utrženou střechou. Na trati vedoucí po nadjezdu byl zastaven provoz.
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice zlikvidovali odpoledne (ohlášeno 16:49) na Pražském mostě požár osobního vozidla Citroen. Požár v motorové části byl jednotkou ihned uhašen. Poté ještě hasiči provedli kontrolu vozidla pomocí termokamery.
Územní odbor Jičín
Novopačtí profesionální hasiči byli v 8:04 přivoláni ke střetu dvou osobních vozidel, který se stal v Heřmanicích. Jedna osoba utrpěla zranění a byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření a uklidili místo nehody od uniklých provozních náplní.
Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Kopidlna otevírali během dopoledne (ohlášeno 10:24) budovu v Budčevsi. Uvnitř byla nalezena osoba bez známek života.
K otevření zabouchnutého bytu ženě s malými dětmi vyjeli ve 12:26 novopačtí profesionální hasiči do ulice Tyršova v Nové Pace.
Územní odbor Náchod
K otevření dveří bytu v ulici Bílá ve Starém Městě nad Metují vyjeli v 10:30 profesionální hasiči z Náchoda. Uvnitř byl nalezen muž bez známek života.
Náchodští profesionální a dobrovolní hasiči zasahovali odpoledne (ohlášeno 14:34) u havárie dvou osobních vozidel. Nehoda se stala v ulici Broumovská v Malém Poříčí. Silnice mezi Náchodem a Hronovem byla zcela neprůjezdná. Zdravotnická záchranná služba odvezla 6 zraněných osob do nemocnice. Hasiči provedli úklid místa události.
Profesionální hasiči z Jaroměře byli v 15:47 přivoláni do bytu v ulici Doktora Paula v Jaroměři z důvodu sepnutí alarmu detektoru na oxid uhelnatý. Jednotka v kuchyni naměřila mírně zvýšené hodnoty. Hasiči vypnuli přívod plynu do spotřebiče a prostory odvětrali.
Místní dobrovolní hasiči likvidovali odpoledne (ohlášeno 16:21) vosí hnízdo na budově školy ve Chvalovicích.
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem a Týniště nad Orlicí byli v 5:46 přivoláni do budovy na týnišťském Tyršově náměstí z důvodu sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednalo se o planý poplach, jednotky na místě žádné známky hoření ani kouře nezaznamenaly.
Profesionální hasiči z Rychnova na Kněžnou spolu s dobrovolnými hasiči z Kostelce nad Orlicí vyjeli v 6:17 k dopravní nehodě, která se stala v Synkově. Řidič osobního vozidla narazil do stojící pickupu. Došlo k úniku oleje. Hasiči skvrnu zasypali sorbentem a vozovku uklidili. V místě řídili dopravu. Nikdo nebyl zraněn.
Územní odbor Trutnov
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Horního Maršova vyjeli ve 13:50 do míst poblíž Černé hory u Janských Lázní k pomoci pragalidistovi. Muž uvízl na stromě. Nezraněn byl hasiči z výšky přibližně 10 m zachráněn.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje