Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, čtvrtek 1. června 2017

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

01.06.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, čtvrtek 1. června 2017

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 1. června do 16. h 12 událostí.

hradec-kral.png

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké stanice Pražská byli v 7:36 přivoláni ke střetu osobního vozidla a pracovního stroje, ke kterému došlo na Pražské třídě v místě dokončovaného sjezdu z dálnice. Tři osoby utrpěly zranění a byly odvezeny zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Došlo k drobnému úniku oleje, který hasiči zasypali sorbentem a komunikaci uklidili.

Dobrovolní hasiči z Plácek asistovali dopoledne (ohlášeno 7:55) na Tylově nábřeží v Hradci Králové na akci Bezpečné město.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a dobrovolní hasiči z Černilova vyjížděli ve 13:49 do Dolního Černilova k požáru trávy. Na vedení vysokého napětí došlo k zajiskření a od jisker chytla suchá tráva. Ke škodám na majetku nedošlo. Místo jednotky předaly pracovníkovi společnosti ČEZ.

Jicin.png

Územní odbor Jičín

Profesionální hasiči z Jičína a místní dobrovolní hasiči byli v 7:17 přivoláni k bývalé čerpací stanici v Sobotce ke kamionu, ze kterého dle oznamovatele vytékalo něco do kanalizace. Jednotky na místě zjistily, že vozidlo přepravovalo vejce, která se rozbila. Hasiči omyli komunikaci a vrátili se zpět na stanici.

nachod.jpg

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Broumova vyjížděli ve 4:05 do Meziměstí, kde osobní vozidlo uvízlo v kolejišti depa. Nejednalo se o hlavní železniční trať a polskému řidiči se nic nestalo. Hasiči auto z kolejiště odstranili.

Profesionální hasiči z Broumova a dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují a Adršpachu zasahovali v ranních hodinách (ohlášeno 6:43) při požáru hrabanky. Požár na ploše 2 x 2 m byl bez škod jednotkami během několika minut uhašen.

K narušenému plynovému potrubí do Chvalkovic byli ve 14:13 přivoláni jaroměřští profesionální hasiči. Došlo k úniku plynu do ovzduší. Jednotka zajistila místo události. Po příjezdu plynařů odjeli hasiči zpět na stanici.

rych-nK.jpg

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Jednotky územního odboru Rychnov nad Kněžnou nezasahovaly u žádné události.

trutnov.png

Územní odbor Trutnov

Na pomoc řidičce, která se svým osobním vozem narazila do telefonního sloupu, vyjeli ve 13:09 profesionální hasiči z Vrchlabí a místní dobrovolní hasiči. Nehoda se stala ve Špindlerově Mlýně. Sloup byl poškozen a hrozil jeho pád. Jednotka jej provizorně zajistila pomocí navijáku cisternového automobilu. Technické služby poté sloup provizorně opravily. Jednotky auto vyprostily a zlikvidovali drobný únik provozních kapalin. Řidička si po nárazu stěžovala na bolest hlavy a byla ošetřena lékařem zdravotnické záchranné služby.

Trutnovští profesionální hasiči odstranili po 15. h (ohlášeno 15:17) olejovou skvrnu z vozovky v ulici Na Struze a Úpická v Trutnově.

Královédvorští profesionální hasiči byli v 15. přivoláni k oleji na komunikaci ve Dvoře Králové. Po oleji uklouzl cyklista, který upadl z kola a zranil se. Hasiči jej společně se zdravotnickou záchrannou službou ošetřili. Poté jednotka skvrnu zasypala sorbentem a místo uklidila.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele