Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, pátek 23. června 2017

24.06.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje,  pátek 23. června 2017
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou a Nového Města nad Cidlinou vyjeli v 1:50 k nahlášenému požáru dílny od ulice Alejská v Chlumci. K požáru mělo dojít po zásahu bleskem. Jednotky na místě nezasahovaly, oznamovatel viděl blesk, k požáru však nedošlo.
Novobydžovští profesionální hasiči odstranili v brzkých ranních hodinách (ohlášeno 5:41) strom, který zasahoval do vozovky ve Starém Bydžově.
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a dobrovolní hasiči z Třebše byli 5:57 přivoláni do rodinného domu v ulici Blodkova v Hradci Králové. Jednotky ze sklepů dvou domů odčerpaly vodu. Kontaktována byla také společnost VAK ohledně plného vodovodního řádu.
Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli v 10:10 na žádost zdravotnické záchranné služby k otevření bytu do ulice Severní v Hradci Králové. Osoba uvnitř byla v pořádku.
Dobrovolní hasiči z Nechanic odstranili v Suché po poledni (ohlášeno 12:26) nakloněný strom, který hrozil pádem na chatu.
Územní odbor Jičín
Dobrovolní hasiči ze Sobotky byli ve 2:11 přivoláni k odstranění spadlého stromu. Strom se nacházel na komunikaci mezi Kamenicí a Dobšicemi. Jednotka jej rozřezala a odstranila.
Profesionální hasiči z Hořic vyjeli v 9:36 do Vojic. Oznamovatel viděl ve vesnici kouř. Jednotka na místě zjistila, že se jedná pouze o zajištěné neohlášené pálení.
Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči ze Sobotky byli v 10:19 přivoláni k dopravní nehodě kamionu a osobního vozidla, která se stala ve Staňkově. Osobní vůz skončil v příkopu. Ke zranění osob nedošlo.
Jičínští profesionální hasiči otevřeli krátce po poledni (ohlášeno 12:00) seniorce zabouchnutý byt v ulici Pod Lipami v Jičíně.
Územní odbor Náchod
Profesionální hasiči z Náchoda a místní dobrovolní hasiči zasahovali v časných ranních hodinách (ohlášeno 5:27) v ulici Nádražní v Polici nad Metují. Řidička se svým vozem Peugeot 306 vyjela mimo komunikaci. Vozidlo skončilo převrácené na boku v potoce. Hasiči auto zajistili proti vzniku požáru a pomocí jeřábu vyprošťovacího automobilu jej vytáhli. ŘÚzemní odbor Rychnov nad Kněžnou
Dobrovolní hasiči z Rokytnice v Orlických horách odstranili v noci (ohlášeno 2:47) spadlý strom z komunikace poblíž Pěščína.
Rychnovští profesionální hasiči byli v 6:38 přivoláni k odstranění velké větve z vozovky poblíž Černíkovic.
Rychnovští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči odstranili krátce před polednem (ohlášeno 11:30) spadlý strom z vozovky ve Slatině nad Zdobnicí.
Ke střetu dvou osobních automobilů byli ve 13:12 přivoláni profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem. Nehoda se stala u obce Čánka. Jednu zraněnou osobu ošetřila zdravotnická záchranná služba. Jednotka usměrňovala v místě dopravu. Vozidlo, které blokovalo provoz, bylo odstraněno mimo komunikaci a silnice byla zprůjezdněna.
Týnišští dobrovolní hasiči vyjeli ve 14:30 k odstranění větve ze silnice mezi Týništěm a Vysokým Chvojnem.
Územní odbor Trutnov
Královédvorští profesionální hasiči byli v 9:46 přivoláni k osobě uvízlé ve výtahu budovy v ulici Štefánikova ve Dvoře Králové nad Labem. Osoba byla hasiči bez zranění z výtahu vyproštěna.
Dva zásahy ohlášené dopoledne během několika minut (ohlášeno 10:50 a 11:08) dnes proběhly na dvou místech v Adršpašsko – teplických skalách. V obou případech se jednalo o záchranu osoby se zlomenou dolní končetinou. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a Broumova a dobrovolní hasiči z Adršpachu a Teplic nad Metují. Hasičům se podařilo zraněnou a ztracenou ženu ve skalách najít. Poté jednotka ženu transportovala na nosítkách k sanitce. Druhá osoba byla taktéž zabezpečena a snesena do vozu zdravotnické záchranné služby. Vše proběhlo pouze v rámci prověřovací cvičení jednotek na záchranu zraněných osob ze skal.
Profesionální hasiči z Hořic a podnikoví hasiči ČEPRO Cerekvice byli v 10:57 přivoláni do Velkého Vřešťova k úniku benzínu ze stojanu samoobslužné stanice. Na místo se dostavil majitel. Podařilo se uzavřít ventily a únik zastavit. Do záchytné jímky uniklo několik desítek litrů benzínu. Přibližně 5 litrů vyteklo na komunikaci. Hasiči místo zasypali sorbentem.
Místní dobrovolní hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu krátce po 14. h (ohlášeno 13:48) naftovou skvrnu na parkovišti v Peci pod Sněžkou.
Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje