Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, pondělí 26. června 2017

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

27.06.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, pondělí 26. června 2017
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 26. června 17 událostí.

Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic spolu s dobrovolnými hasiči z Lochenic a Předměřic nad Labem zasahovali v ranních hodinách (ohlášeno 6:09) při úniku nafty na komunikaci. Nafta vytekla z proražené palivové nádrže kamionu v Předměřicích nad Labem. Uniklo přibližně 250 litrů paliva. Hasiči skvrnu o přibližné délce 1 km zasypali sorbentem a vozovku uklidili. Kamion byl odtažen odtahovou službou. S ohledem na rozsah byla informována Česká inspekce životního prostředí.
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli v 8:41 přivoláni k dopravní nehodě dvou vozidel do ulice Vážní. Jedno z vozů převáželo skleněná okna, která se vysypala na vzadu jedoucí osobní automobil. Ke zranění osob nedošlo. Vozovka byla v místě nehody částečně průjezdná. Hasiči provedli úklid komunikace od střepů. Poškozené vozidlo bylo odvezeno odtahovou službou.
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská pomohli krátce po 9. h (ohlášeno 8:52) zdravotnické záchranné službě s transportem pacientky z bytu na Gočárově třídě v Hradci Králové do sanitky.

835gEwcLEERt3T8VIJZAsVbRQFHRZgnM0UcUMsmEmDRgTnzonSgHC9AHmonck6YV2R-yocc.jpg
Novobydžovští profesionální hasiči vyjeli ve 12:21 ke střetu dvou automobilů zn. Citroen. K nehodě došlo na Revoluční třídě v Novém Bydžově. Řidiče obou vozidel odvezla zdravotnická záchranná služba na ošetření do nemocnice. Jednotka uklidila vozovku.
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli ve 13:24 přivoláni do budovy v Dobřenicích. Dvouleté dítě se zamklo na toaletě. Hasiči se dovnitř dostali oknem. Dítě bylo v pořádku.
Dobrovolní hasiči z Lochenic likvidovali v podvečer (ohlášeno 19:12) vosí báň ve Světí.

Územní odbor Jičín
Profesionální hasiči z Jičína byli v 9:13 přivoláni k otevření uzamčené toalety v domě v Brodku. Hasiči starší ženu v pořádku vysvobodili.
Jičínští profesionální hasiči vyjeli v 15:08 na pomoc řidiči osobního vozidla do Jičíněvsi. K dopravní nehodě došlo u školy vlivem nedobrždění. Došlo k poškození mostku, což bylo ohlášeno Správě a údržbě silnic. Doprava byla v místě řízena kyvadlově. Jednotka Škodu Felicii vyprostila. Nikdo nebyl zraněn.
Ve 16:36 bylo na krajské operační středisko nahlášeno pátrání po zmizelé osobě. Muž, který se vydal na túru, nezvedal mobilní telefon a byly nalezeny jeho osobní věci. K Hřídelci vyjeli profesionální hasiči z Jičína a Nové Paky, dobrovolní hasiči z Lázní Bělohrad a Mlázovic. Jednotky prohledávali těžce přístupný terén, lom a okolí skály. Po zhruba půl hodině byl muž v pořádku nalezen.

Územní odbor Náchod

635lrvFGvhqzNu4Dbor71Nn0m8y1GnWouJdNTh3z-1eyf1VomoXM7k_i0STb7l0wVvrpPLA.png
Profesionální hasiči z Náchoda spolu s dobrovolnými hasiči z Police nad Metují byli v 7:03 přivoláni k osobě, která spadla do potoka Ledhuje v Polici nad Metují. Muži, který ženu nalezl a událost na tísňovou linku ohlásil, se seniorku nedařilo vytáhnout. Sedmdesátiosmiletá silně podchlazená žena byla z potoka vytažena na břeh hasiči. Zdravotnická záchranná služba ji ošetřila a poté byla pacientka transportována vrtulníkem letecké záchranné služby do nemocnice.
Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli ve 13:27 ke střetu dvou osobních automobilů do Heřmanic. Jedno z vozidel se převrátilo přes střechu. Obě vozidla skončila mimo komunikaci. Hasiči předali oba řidiče do péče zdravotnické záchranné služby. Jeden z nich byl poté převezen do nemocnice.
Náchodští profesionální hasiči pomohli po 14. h (ohlášeno 14:06) na žádost zdravotnické záchranné služby se snesením pacienta z bytu ve Zbečníku do sanitky.
Jaroměřští dobrovolní hasiči likvidovali odpoledne (ohlášeno 18:36) vosy v ulici Ot. Španiela v Jaroměři.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů územního odboru Rychnov nad Kněžnou nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Trutnov
Královédvorští profesionální hasiči byli v 8:56 přivoláni k úniku splaškové vody do Hartanského potoka ve Dvoře Králové nad Labem. Jednotka na záchyt instalovala do potoka tři norné stěny. Jednalo se o únik menšího rozsahu. Informována byla Česká inspekce životního prostředí a Vodovody a kanalizace, který m bylo místo předáno.
Dobrovolní hasiči z Žacléře odstranili dopoledne (ohlášeno 10:35) spadlý strom z vozovky ve Vernéřovicích.
Profesionální hasiči z Trutnova spolu s místními dobrovolnými hasiči byli ve 22:21 přivoláni k otevření bytu do ulice Svornosti v Úpici. Osoba uvnitř utrpěla zranění na hlavě po pádu. Muž byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice.
Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje