Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, středa 31. května 2017

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

01.06.2017
Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje, středa 31. května 2017

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 31. května 16 událostí.

hradec-kral.png

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli v 7:32 přivoláni do bytu v ulici Štefánikova v Hradci Králové. Pomohli zde nemohoucí osobě zpět na invalidní vozík.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice otevírali před polednem (ohlášeno 11:21) byt v ulici Severní v Hradci Králové. Devadesátiletá obyvatelka bytu upadla a nemohla vstát. Zdravotnická záchranná služba ji odvezla na vyšetření do nemocnice.

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjížděli ve 14:46 do ulice Akademika Bedrny. Řidič osobního vozidla zde narazil do zaparkovaného auta. Jednotka vůz odklidila mimo vozovku. Ke zranění osob nedošlo.

Dobrovolní hasiči ze Svinar asistovali odpoledne (ohlášeno 15:16) na letišti ve Věkoších.

K sepnutí čidla elektrické požární signalizace v hale v Dobřenicích byli ve 21:02 přivoláni profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská a dobrovolní hasiči ze Lhoty pod Libčany a Osic. Hasiči místo zkontrolovali, jednalo se pouze o planý poplach.

Jicin.png

Územní odbor Jičín

Hořičtí profesionální hasiči odstranili v časných ranních hodinách (ohlášeno 5:35) spadlou větev z komunikace v Hořicích.

Na tísňovou linku byla v 16:16 ohlášena dopravní nehoda skútru a osobního vozidla, která se stala v ulici Husova v Hořicích. Na místo vyjela jednotka místních profesionálních hasičů. Ti zjistili, že motocyklistka pouze podklouzla a sama upadla. Auto pouze na místě nehody zastavilo. Zdravotnická záchranná služba ženu ošetřila.

Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Kopidlna byli ve 23:20 přivoláni k osobnímu automobilu Škoda Octavia, které vyjelo v Přepychách mimo komunikaci do příkopu. Jednotky vozidlo vyprostily. Řidič vyvázl bez zranění.

nachod.jpg

Územní odbor Náchod

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů územního odboru Náchod nezasahovaly u žádné události.

rychnov-nad-kneznou.png

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Dobrušští profesionální hasiči odstranili v noci (ohlášeno 2:08) větev z vozovky v Přepychách.

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí zasahovali odpoledne (ohlášeno 12:41) při dopravní nehodě kamionu, ke které došlo na silnici č. I/11 za Vamberkem ve směru na Žamberk. Kamion, který převážel dřevo, skončil převrácený na boku. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření, k úniku provozních kapalin nedošlo. Jednotka řídila kyvadlově dopravu. Kolem 17. h, po přeložení nákladu na náhradní dopravu, byla silnice zcela uzavřena. Kamion byl vyproštěn specializovanou firmou. Hasiči uklidili vozovku a drobný únik oleje zasypali sorbentem. Došlo k poškození mostku a dopravního značení, o čemž byla informována správa a údržba silnic. Po 18. h byl zásah ukončen a komunikace plně zprůjezdněna.

Dobrovolní hasiči ze Skuhrova nad Bělou vyjeli v 16:47 na žádost starosty do Svineckého Dvoru k úklidu komunikace po včerejším vydatném dešti.

Dobrušští hasiči byli ve 20:05 přivoláni na žádost Policie ČR k otevření sklepní kóje v domu v ulici Solnická v Dobrušce. Zámek byl poškozen neznámým pachatelem.

trutnov.png

Územní odbor Trutnov

Vrchlabští profesionální hasiči byli v 7:02 přivoláni do ulice Ve Svahu ve Vrchlabí k záchraně osoby z parovodu nad řekou. Muž nakonec sám slezl dolů a byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele