Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 22. 11. 2018 celkem 15 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 12:06
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice byli krátce po poledni přivoláni do bytu v ulici Kuklenská. Došlo zde k přehřátí starších elektrických kamen, které se obyvatelce bytu nedařilo vypnout, a obávala se vzniku požáru. Jednotka akumulační kamna odstavila z provozu.

Hradec Králové – technická pomoc – 16:25
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli odpoledne přivoláni do ulice Durychova. V jednom z bytů došlo k jiskření elektroinstalace digestoře. Hasiči odpojili přívod elektrické energie do spotřebiče. Majitelé si zajistili elektrikáře.

Kratonohy – dopravní nehoda 17:14
kratonohy1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská a chlumečtí dobrovolní hasiči vyjeli odpoledne k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu.
kratonohy2-(1).jpg
Komunikace byla v místě střetu částečně průjezdná, hasiči zde usměrňovali dopravu. Ke zranění osob nedošlo. Jednotky provedly úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Dětenice – požár – 5:38
Jičínští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Kopidlna a Libáně byli v časných ranních hodinách přivoláni k zahoření soudků příze. Zaměstnanci čtyři zasažené soudky s přízí vynesly a uhasili. Jednotky na místě nezasahovaly.

Jičín – dopravní nehoda – 9:19
jicin1-(1).jpg
K osobnímu vozidlu, které havarovalo do sloupu v ulici Hradecká, vyjeli dopoledne jičínští profesionální hasiči. Řidič byl na místě ošetřen zdravotnickou záchrannou službou.
jicin2-(1).jpg
Jednotka vůz odstranila mimo vozovku a uklidila z vozovky pomocí sorbentu uniklé provozní kapaliny.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Rychnovek – záchrana osob – 12:28
Jaroměřští profesionální hasiči pomohli po poledni zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v Rychnovku do sanitky.

Bohdašín – dopravní nehoda – 13:30
Bohdasin1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Broumova vyjeli odpoledne k dopravní nehodě osobního vozidla, která se stala na silnici mezi Bohdašínem a Vernéřovicemi. Řidič s vozem vyjel mimo vozovku a narazil do stromu.
bohdasin2-(1).jpg
Hasiči vytáhli z vozidla dvě zraněné osoby a předali je do péče zdravotnické záchranné služby. Hasiči provedli na automobilu protipožární opatření a uklidili komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Častolovice – únik nebezpečných látek – 8:08
Rychnovští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu olejovou skvrnu z vozovky v ulici Masarykova. Olej unikl z dodávky po technické závadě.

Dobruška – záchrana osob – 12:41
Dobrušští profesionální hasiči pomohli muži z vany v bytě v ulici Mírová.

Častolovice – dopravní nehoda – 14:00
castolovice4-(1).jpg
Ke střetu tří osobních automobilů a dodávka vyjeli odpoledne profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou spolu s dobrovolnými hasiči z Kostelce nad Orlicí.
castiolovice2-(1).jpg
Nehoda se stala v ulici Masarykova a její příčinou bylo nedobrždění. Ke zranění osob nedošlo. Jednotka v místě usměrňovala provoz.
castoolovice3-(1).jpg
Vozidla odjela na přilehlé parkoviště. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a uklidili vozovku.

Bělá – požár – 21:43
Rychnovští profesionální hasiči byli večer přivoláni k zahoření sazí v komíně domu v Bělé. Kč. Hasiči saze srazili a komín i kotel vyčistili. Došlo k prasknutí jedné zdi u komínového tělesa. Škoda byla odhadnuta na 30 tis.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Nebyla zaznamenaná žádná údálost