Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 26. 11. 2018 celkem 7 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Sadová – požár – 05:05
K požáru suchého travního porostu vyjeli v pondělí ráno profesionální hasiči z Hořic a dobrovolná jednotka obce Mžany. Na místě hořela hromada chrastí a větví, jednotky hromadu rozhrabaly a prolily vodou. Při požáru nevznikla žádná škoda.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 13:20
Ulrichovo-nam1-(1).jpg
Profesionální jednotka z centrální hradecké stanice byla povolána na Ulrichovo náměstí, kde mělo dojít ke kolizi trolejbusu a osobního vozidla. K samotnému střetu nakonec nedošlo. V tu dobu cestovalo ve vozidle MHD asi třicet cestujících. Při události se zranili čtyři z nich, o zraněné se postarali záchranáři. Hasiči místo události zajistili a vrátili se zpět na stanici.

Nový Bydžov – požár – 17:26
Novy-bydzov1-(1).jpg
Celkem šest jednotek hasičů bylo zalarmováno v pondělní podvečer, kdy byl na krajské operační a informační středisko nahlášen požár v míchárně barev v Průmyslové ulici. Asi padesátka zaměstnanců se evakuovala ještě před příjezdem jednotek na místo události. Hasiči průzkumem po svém příjezdu zjistili, že k plamennému hoření v prostoru míchárny již nedochází. K požáru došlo v sudu, který vynesli ven mimo objekt.
°novy-bydzov2-(1).jpg
Celý prostor pak jednotky zkontrolovaly pomocí termokamery a odvětraly. Po výpadku proudu během požáru došlo také k úniku ředidla, které pokryli hasiči pěnou. Výše škody i příčina požáru jsou předmětem vyšetřování.
Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a centrální stanice Hradec Králové a dále jednotky SDH Chlumec nad Cidlinou, Nechanice, Skřivany, Nový Bydžov.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Červený Kostelec – únik nebezpečných látek – 06:25
V katastru části Stolín zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce. V místě došlo k proražení nádrže nákladního automobilu. Do okolního prostředí vyteklo asi 200 litrů nafty, zasažena byla vegetace v areálu firmy, kde se událost stala. Hasiči zasypali uniklou kapalinu sorbentem a zasypali také ústí kanalizace, aby se sem nafta nedostala.

Nový Hrádek – požár – 22:53
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z nového Hrádku likvidovali požár kupy dřevěných štěpků. Požár nezpůsobil žádnou škodu. Hasiči rozebrali hromadu pomocí místního nakladače a dohasili ji.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Liberk – technická pomoc – 04:02
liberk-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou zasahovali v části Rampuše. Odstraňovali zde strom spadlý přes cestu, který pádem poškodil také svodidla u silnice.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 10:19
trutnov-ad1-(1).jpg
V části Adamov havaroval v Adamovské ulici osobní automobil. Na pomoc vyjeli profesionální hasiči z Trutnova. Vůz skončil po nehodě mimo komunikaci, posádka naštěstí vyvázla bez zranění.
trut-ad2-(1).jpg
Z havarovaného vozu nedošlo ani k úniku provozních kapalin. Hasiči se museli postarat o vyproštění vozu, k čemuž byl povolán i vyprošťovací automobil. Jednotkám se podařilo vůz bez dalšího poškození vyprostit zpět na komunikaci.

por. Mgr. Martina Götzová - tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje