Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 27. 11. 2018 celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Černožice – dopravní nehoda – 06:48
cernozice1-(1).jpg
Profesionální jednotka z Jaroměře vyjela k dopravní nehodě, kdy se měl střetnout na silnici I/33 motorkář s nákladním automobilem. Nehoda se obešla bez zranění, při příjezdu hasičů byl už na místě pouze motocykl. Při nehodě nedošlo k úniku provozních kapalin, proto se mohli hasiči vrátit zpět na stanici.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Střevač – technická pomoc – 07:49
Profesionální jednotka z Jičína pomáhala záchranářům s otevřením dveří bytu, kde se nacházela osoba se zdravotními problémy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Vysokov – dopravní nehoda – 12:48
K dopravní nehodě osobního vozidla, která se stala v obci Vysokov, vyjížděli profesionální hasiči z Náchoda. Vůz skončil po nehodě stát napříč přes komunikaci a tvořil překážku v provozu. Jedna zraněná osoba skončila v péči záchranářů. Hasiči místo události zajistili, odstranili havarovaný automobil mimo komunikaci a následně jej pomohli naložit na odtah. Po uklizení komunikace se mohli vrátit zpět na stanici.

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 17:10
N-mestoNm1-(1).jpg
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali v ulici 28. října profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolná jednotka. Posádky vozů vyvázaly bez zranění. Komunikace byla kvůli srážce aut neprůjezdná. Jednotky zajistily havarované vozy proti vzniku požáru a uniklé provozní kapaliny zasypaly sorbentem. Auta následně hasiči uvolnili, odklidili je mimo komunikaci a odstranili následky dopravní nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Olešnice v Orlických horách – požár – 09:35
K nahlášenému požáru v bytě v Olešnici v Orlických horách bylo vysláno celkem pět jednotek požární ochrany. Už při svém příjezdu na místo události viděli hasiči kouř valící se z okna bytu. Průzkumem však nakonec zjistili, že se jednalo o zapomenutou rychlovarnou konvici na elektrickém sporáku a k plamennému hoření nedochází. Byt tak jednotky pouze odvětraly. Škoda byla předběžně vyčíslena na tisíc korun, před požárem byly uchráněny hodnoty ve výši 250 tisíc korun. Příčinou byla nedbalost.
Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky a dále jednotky SDH Deštné v Orlických horách, Nový Hrádek, Olešnice v Orlických horách a Nové Město nad Metují.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dubenec – únik nebezpečných látek – 12:34
dubenec1-(1).jpg
Profesionální jednotka ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Dubence byli vysláni k úniku plynu z přetržené přípojky plynového vedení. Hasičům se podařilo přípojku provizorně utěsnit do té doby, než se na místo dostavili zástupci plynárenské společnosti. Místo zásahu si poté převzala policie.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje