Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 28. 11. 2018 celkem 18 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 04:53
gocarova1-(1).jpg
Profesionální jednotka z centrální hradecké stanice zasahovala na Gočárově třídě u dopravní nehody osobního vozidla a dodávky. Při střetu vozů nebyl nikdo zraněn.
gocarova3-(1).jpg
Hasiči místo události zajistili a postarali se o odstranění následků nehody. Na vozovce bylo rozsypáno množství střepů. Následně pomohli hasiči s odstraněním aut mimo vozovku.

Hradec Králové – požár – 15:27
Tři jednotky požární ochrany spěchaly do hradeckého obchodního centra na Brněnské ulici. Ze stropních světel v prvním patře se podle oznamovatele doutnalo. Průzkumem hasiči zjistili, že došlo k zahoření elektroinstalace, plamenné hoření už ale v době jejich přítomnosti vidět nebylo. Dalším průzkumem našli hasiči zčernalé a vypálené kabely. Nikdo nebyl při požáru zraněn. Škoda, kterou zahoření způsobilo, byla vyčíslena asi na dva tisíce korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice a stanice Hradec Králové – Pražská a dále také dobrovolná jednotka Třebeš.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Úbislavice – požár – 00:39
Požár plastového kontejneru na tříděný odpad likvidovali po půlnoci v Úbislavicích profesionální hasiči z Nové Paky a místní dobrovolná jednotka. Při události nebyla způsobena žádná škoda.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Vernéřovice – požár – 14:09, 20:32
vernerovice1-(1).jpg
Tři jednotky požární ochrany vyjížděly dvakrát během jednoho dne do rodinného domu ve Vernéřovicích. Odpoledne zde došlo k požáru sazí v komíně. Hasiči průzkumem na místě zjistili, že komín je ve velmi špatném stavu a nachází se v něm až 1,5 m vysoká vrstva sazí.
vernerovice2-(1).jpg
Hasiči po více než dvou hodinách komín vyčistili, všechny žhavé saze vynosili ven a vyčkali, dokud se komín nezchladí a zakázali majiteli domu zařízení nadále využívat. Ve večerních hodinách vyjely jednotky na místo znovu, neboť došlo od teplého komína k zahořené dvou prken v půdním prostoru. Hasiči museli část půdy rozebrat, aby vyloučili další prohořívání.
vernerovice3-(1).jpg
Na místě události zasahovali odpoledne i večer profesionální hasiči z Broumova a jednotky SDH Teplice nad Metují a Meziměstí.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobré – požár – 10:12
dobre3.jpg
V části obce Chmeliště byl ve středu 28.listopadu 2018  v 10:12 hod. oznámen na krajské operační a informační středisko požár zemědělského stroje. Na místo události vyslal operační důstojník celkem čtyři jednotky požární ochrany. Hasiči dostali plameny po několika minutách pod kontrolu, kompletně byl požár zlikvidován v 11:25 hod.
dobre1-(1).jpg
Oheň poničil teleskopický manipulátor značky Dieci, škoda byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun. Další hodnoty ve výši jednoho milionu korun se podařilo díky zásahu hasičů uchránit. Příčinou požáru byla podle vyšetřovatele hasičů nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. Manipulátor totiž pracoval v blízkosti ohniště, ze kterého odlétaly jiskry a žhavé oharky, jež se následně dostaly až do zemědělského stroje.
Požár zalarmoval profesionální hasiče z Dobrušky a Rychnova nad Kněžnou a dále také jednotky SDH Solnice a Dobré.

Lupenice – dopravní nehoda – 15:18
lupenice1-(1).jpg
K dopravní nehodě v katastru obce Lupenice v blízkosti komunikace I/14 havarovala dodávka. Vůz vyjel mimo komunikaci, ale částečně tvořil stále překážku v provozu. Z dodávky začaly navíc unikat provozní kapaliny. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí.
lupenice2-(1).jpg
Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a odpojili akumulátor. Unikající kapaliny poté zasypali sorbentem.
lupenice3-(1).jpg
Jedna osoba byla předána do rukou záchranářů, kteří ji transportovali do zdravotnického zařízení. Při nehodě došlo k poškození mostku, o čemž vyrozumělo krajské operační a informační středisko silničáře. Hasiči se postarali o odstranění následků nehody a vrátili se zpět na stanici.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – technická pomoc – 20:25
Profesionální jednotka z Trutnova pomohla s nouzovým otevřením bytu v Ostrčilově ulici.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje