Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 29. 11. 2018 celkem 18 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Bez zaznamenané události

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Dětenice – dopravní nehoda – 14:30
detenice1-(1).jpg
Jičínští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Libáně byli odpoledne přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, ke kterému došlo v Dětenicích.
detenice2-(1).jpg
Jednotky v místě řídily dopravu. Vozy odstavili hasiči mimo komunikaci a provedli úklid vozovky. Jedna osoba byla zdravotnickou záchrannou službou odvezena do nemocnice na vyšetření.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Vižnov – požár – 1:28
Viznov1-(1).jpg
Broumovští profesionální a dobrovolní hasiči a dobrovolní hasiči z Meziměstí byli v nočních hodinách přivoláni k zahoření v kotelně rodinného domu ve Vižňově. Ke škodám nedošlo.

falesny-poplach2.png
Jaroměř – planý poplach – 17:05
Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli odpoledne do ulice Jaromírova z důvodu podezření na únik plynu u jednoho z domů. Hasiči zkontrolovali hlavní uzávěr plynu, k poškození nedošlo. Jednalo se pouze o planý poplach.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – požár – 14:18
kostel-nO1-(1).jpg
Rychnovští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči byli odpoledne přivoláni k požáru několika klád. Požár byl ihned uhašena k jeho rozšíření na louku nedošlo.

Solnice – dopravní nehoda – 14:31
Rychnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči ze Solnice vyjeli odpoledne ke střetu osobního automobilu a autobusu, který se stal v ulici Dobrušská. Jednotky provedly na vozidlech protipožární opatření. Provoz byl hasiči řízen kyvadlově. V autobuse cestovalo 25 osob, kterým byla zajištěna náhradní doprava. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči autobus odstavili ke krajnici a uklidili z vozovky střepy.

Týniště nad Orlicí – dopravní nehoda – 17:03
Ke střetu dvou osobních automobilů vyjeli odpoledne profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou spolu s dobrovolnými hasiči z Týniště nad Orlicí. Nehoda se stala v ulici V. Opatrného. Hasiči po vyšetření nehody Policií ČR uklidili místo nehody. Ke zranění osob nedošlo.

Záměl – dopravní nehoda – 18:21
Rychnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí zasahovali odpoledne u dopravní nehody dvou osobních automobilů, která se stala na silnici I/14 v Zámělu. Jeden z vozů skončil mimo vozovku, došlo k poškození oplocení. Dvě osoby, které utrpěly zranění, byly odvezeny na ošetření do nemocnice. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření. Došlo k poškození plotu.

Trčkov – požár – 22:40
K požáru neobydleného domu byli v nočních hodinách přivoláni dobrušští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Deštné v Orlických horách a Orlického Záhoří. Zásah se odehrál na území Polska, nedaleko od hranic. Na místo vyjely také dvě jednotky polských hasičů. Požár domu se nacházel již ve třetí fázi hoření a střecha budovy byla zcela zničena. Čerpací stanoviště bylo zřízeno u rybníku v Orlickém Záhoří, byla zahájena kyvadlová doprava vody. Hasiči požár lokalizovali zhruba po dvou hodinách, průběžně také ochlazovali okolí.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vrchlabí – záchrana osob – 12:46
Místní profesionální hasiči vyprostili po poledni chlapce z výtahu domu v ulici Školní.

Hutnířov – požár – 15:18
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Hajnice a Hostinného byli odpoledne přivoláni do Hutnířova k zahoření v motorovém prostoru řezačky na dřevo. Škoda byla odhadnuta na 50 tis. Kč. Pravděpodobnou příčinnou zahoření byla technická závada na přívodu paliva.

Švýcarský Dvůr – požár – 15:35
svycar-dvur1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z horního Maršova uhasili odpoledne beze škod požár v dutině stromu. Jednotka poté zbylou část stromu pokácela.
svacar-dvur2-(1).jpg svacar-dvur3-(1).jpg

Horní Maršov – technická pomoc – 18:05
Trutnovští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči byli odpoledne přivoláni k dodávce, která uvízla na kanalizaci v ulici Pod Norou. Hrozilo proražení olejové vany vozidla. Hasiči vůz pomocí navijáku uvolnili. K úniku provozních kapalin nedošlo.

Alena Kuthanová, DiS. asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje