Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 3. 12. 2018 celkem 24 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

auto-horiww.jpg
Hradec Králové – požár – 09:45
HK-dodav1-(1).jpg
Profesionální jednotka z centrální stanice vyjela k nahlášenému požáru dodávkového vozidla v ulici Bratří Štefanů. U automobilu došlo k zahoření elektrické instalace vlivem technické závady. Požár se podařilo uhasit ještě před příjezdem jednotky, a to pomocí hasicího přístroje.
hk-dodav2-(1).jpg
Hasiči se po svém příjezdu postarali o následná protipožární opatření a odvětrání. Oheň napáchal škodu ve výši asi 50 tisíc korun.

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 10:18
kraliky-(1).jpg
Do Metličanské ulice mířili profesionální hasiči z Nového Bydžova. Na úseku mezi Novým Bydžovem a Králíky havarovaly dva osobní automobily. Osobní vůz a dodávky se střetly čelně, přičemž došlo ke zranění jedné osoby. Hasiči jí poskytli první předlékařskou pomoc a místo události zajistili. Zraněného si následně převzali do své péče záchranáři a transportovali jej do nemocnice.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:58
HK-rasinova1-(1).jpg
Profesionální jednotka z centrální stanice odstraňovala následky dopravní nehody, která se stala na Rašínově třídě na výjezdu z Hradce Králové směr na Pardubice. Srazila se zde dvě osobní vozidla.
hk-Rasin2-(1).jpg
Nikdo nebyl při události zraněn, na místě se ale nacházelo množství střepů a úlomků a také došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči místo události zabezpečili a postarali s o úklid povrchu vozovky.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 21:18
hk-a-Bedrny-(1).jpg
Na ulici Akademika Bedrny došlo ke střetu osobního vozidla s chodcem. Na místo události byly povolány všechny složky IZS, včetně hasičů z centrální stanice. Zraněná osoba skončila v péči záchranářů.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – železniční dopravní nehoda – 14:26
Nova-paka-(1).jpg
Profesionální jednotka z Nové Paky byla povolána do Svatojánské ulice, kde srazil projíždějící vlak osobu. Na místě se sjely všechny složky IZS, hasiči spolupracovali se záchranáři. Jednotka asistovala při transportu zraněné osoby a následně pomohla s evakuací cestujících. Lidé se dostali ven z vlaku pomocí žebříků, evakuováno bylo celkem 35 osob. Místo zásahu si následně převzali drážní hasiči SŽDC a policie.

Svatojanský Újezd – dopravní nehoda – 15:08
svatojan-ujwezd-(1).jpg
Na silničním úseku mezi Chotčí a Svatojanským Újezdem zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla profesionální hasiči z Hořic i Jičína. Automobil se převrátil při nehodě přes střechu, vozidlo bylo následkem události zdemolované. Hasiči poskytli jedné zraněné osobě první předlékařskou péči a následně ji předali do rukou záchranářů. Hasiči zajistili havarovaný vůz proti vzniku požáru, odstranili následky nehody a předali místo zásahu policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – technická pomoc – 08:53
V Hrubínově ulici pomohli profesionální hasiči z Jaroměře s nouzovým otevřením dveří bytu.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Javornice – technická pomoc – 04:13
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou odstranili strom spadlý do komunikace, který blokoval provoz.

Zdobnice – technická pomoc 05:50
Rychnovští profesionální hasiči odstraňovali strom z komunikace také ve Zdobnici, zároveň sundali na místě nalomené větve, které hrozily pádem na silnici.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – technická pomoc – 02:08
Profesionální hasiči z Trutnova odstraňovali větve z komunikace mezi Novým Rokytníkem a Stříteží.

Žacléř – technická pomoc – 05:04
V Prkenném Dole odstraňovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka ze Žacléře dva stromy, které byly do sebe zaklíněny.

Borovnička – technická pomoc – 05:07
Strom, který se nebezpečně nakláněl nad silnicí, odstraňovali profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolná jednotka z Mostku.

Zlatá Olešnice – dopravní nehoda – 10:03
Profesionální jednotka z Trutnova zasahovala u dopravní nehody osobního vozidla, při které došlo ke zranění dvou osob. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních náplní.

Vlčice – dopravní nehoda – 15:27
Dopravní nehoda dodávky se stala mezi Trutnovem a Vlčicemi. Automobil vyjel mimo vozovku a skončil převrácený na boku. Řidiče vozu si převzali do své péče záchranáři. Hasiči místo události zajistili, po došetření převrátili vůz zpět na kola a odstranili následky nehody. Místo zásahu si převzali policisté. Zásah provedla profesionální jednotka hasičů z Trutnova.

zdroj-text3.png

zdroj-text5.pngpor. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
zdroj-foto2.pngFoto: HZS Královéhradeckého kraje

fotogalerie_e.jpg