Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 4. 12. 2018 celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 17:43
Profesionální jednotka z centrální stanice pomáhala s nouzovým otevřením bytu v Brožíkově ulici.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – technická pomoc – 18:36
Profesionální jednotka z Jičína mířila do Dlouhé ulice, kde obyvatelé jednoho z domů cítili ze sklepních prostor plyn. Jednotka provedla prvotní měření koncentrace plynu v ovzduší, ale měření bylo negativní. Místo zásahu poté předala plynařům a správci domu.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Nahořany – technická pomoc – 09:14
nahorany2.jpg
V katastru obce Nahořany uvízl prázdný autobus, který sjel částečně zadními koly ze silnice do příkopu. Na místo zásahu byli povoláni profesionální hasiči z Jaroměře, profesionální jednotka s vyprošťovacím automobilem z Náchoda a dále také dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují. Autobus se podařilo bez poškození vyprostit a dostat jej zpět na komunikaci. Při nehodě nedošlo ke zranění osob ani k úniku provozních kapalin.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – technická pomoc – 16:43
V Opočenské ulici blokoval dopravu autobus, který zůstal stát nepojízdný v křižovatce. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky, kterým se podařilo s vozidlem popojet tak, aby byla doprava plynule průjezdná.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – požár – 11:10
Dvur-kralove-1.jpg
Královédvorští profesionální hasiči zasahovali u požáru osobního automobilu značky Citroen Xsara v Husově ulici. Průzkumem bylo zjištěno, že hoří uvnitř osobního automobilu. Vozidlo bylo zaparkované blízko domu a kolem stála další zaparkovaná auta.
dvur-kralove3.jpg
Hasiči dostali oheň pod kontrolu během pár minut, z vozu však unikly pohonné hmoty a dostaly se do blízké kanalizace. Místo zásahu si poté převzali zástupci vodovodů a kanalizací. Lokalizace a likvidace požáru byla provedena jedním proudem vysokotlaké vody. Při požáru nedošlo k zranění uživatelky osobního automobilu.
dvur-kralove-4.jpg
Vyšetřením bylo zjištěno, že příčinou požáru osobního automobilu byla technická závada na elektroinstalaci vozidla uvnitř přístrojové desky. Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku 20 tisíc korun, podařilo se uchránit hodnoty v obdobné výši.

Dolní Branná – dopravní nehoda – 11:51
Na silničním úseku mezi Dolní Brannou a Studencem došlo k dopravní nehodě osobního vozidla. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Vrchlabí i jejich kolegové z Libereckého kraje. Hasiči po svém příjezdu nalezli osobní vůz, který se nacházel mimo komunikaci, převrácený na bok a opřený o strom. Posádku z vozu pomohli dostat ven projíždějící řidiči, hasiči již nikoho vyprošťovat nemuseli. Jednotka havarovaný automobil zajistila proti vzniku požáru a odpojila akumulátor, k úniku provozních kapalin nedošlo. Dvě osoby z vozu byly předány do rukou záchranářů. Jednotka následně převrátila vůz zpět na kola a vyprostila jej.

Dvůr Králové nad Labem – požár – 14:03
Zivec1.jpg
Do části Žireč mířili profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a místní dobrovolná jednotka, a to k nahlášenému požáru dodávkového vozidla. Požár se podařilo uhasit ještě před příjezdem jednotek. Hasiči následně místo události zajistili. Škoda, kterou oheň způsobil, byla odhadnuta na 15 tisíc korun. Požár zapříčinila technická závada.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje