Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Zásahy hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 10. 12. 2018 celkem 23 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Černožice – dopravní nehoda – 14_02
cernozice1.jpg
Profesionální jednotka z Jaroměře zasahovala u dopravní nehody dvou osobních automobilů na komunikaci I/33. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči pomáhali s odstraněním následků nehody, kdy došlo na místě k úniku provozních kapalin.
cernozice-2.jpg
Komunikace byla během zásahu částečně průjezdná. Jednotka odstranila havarované vozy mimo komunikaci a povrch silnice očistila.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:29
K dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala v Pospíšilově ulici, vyjížděli profesionální hasiči z centrální stanice. Z nehody vyvázli všichni účastníci bez zranění. Hasiči místo události zajistili a havarované vozy odstranili mimo komunikaci, aby nebyl blokován průjezd. Při nehodě nedošlo k úniku provozních kapalin.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 16:10
HK-1-A.jpg
V hradecké části Plačice odstraňovala jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská následky dopravní nehody dvou osobních automobilů. Hasiči místo zásahu zabezpečili a provedli protipožární opatření. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 18:44
Jednotka z novobydžovské stanice byla povolána k dopravní nehodě cyklisty. Jedna zraněná osoba byla převezena záchranáři do zdravotnického zařízení. Hasiči odstranili na místě následky nehody a očistili povrch komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Broumov – požár – 06:34
V části Olivětín na Soukenické třídě zasahovala profesionální broumovská jednotka hasičů u požáru kontejneru na odpad. Požár nezpůsobil žádnou škodu. Došlo k zahoření odpadu v kovovém kontejneru, příčinou požáru bylo vznícení od žhavého popela.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

zeleznice2.jpg smrt.jpg

Čestice – železniční dopravní nehoda – 02:38
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou byla vyslána do katastru obce Čestice, kde došlo k tragické nehodě. V kolejišti železniční trati byla nalezena usmrcená osoba. Jednotka místo zásahu zabezpečila a následně si jej převzala drážní jednotka SŽDC a policisté. Trať musela být na nezbytně nutnou dobu uzavřena.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Lánov – požár – 00:54
Do Horního Lánova mířili hodinu po půlnoci profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Horního Lánova. Došlo zde k zahoření sazí v komínu v rodinném domě. Oheň se naštěstí nedostal mimo komínové těleso a nedošlo tak k dalšímu rozšíření do okolních půdních prostor. Hasiči komín vyčistili a zkontrolovali jej, zda nebyl požárem poškozen. Událost se obešla beze škody.

Špindlerův Mlýn – dopravní nehoda – 14:16
V části Přední Labská havaroval v pondělí odpoledne osobní automobil. Vůz skončil po nehodě převrácený na střeše mimo komunikaci. Záchranáři si převzali do své péče dvě zraněné osoby. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka ze Špindlerova Mlýna. Hasiči provedli protipožární opatření a zajistili místo události. Po došetření nehody zajistily jednotky vyproštění havarovaného vozidla z příkopu a převrátily jej zpět na kola.

Pec pod Sněžkou – dopravní nehoda – 18:27
pec-pS1-A.jpg
Osobní automobil havaroval v části Velká Úpa, kde narazil do opěrné zdi. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, ale došlo k úniku provozních kapalin. Na místo zásahu vyjeli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Pece pod Sněžkou. Jednotky provedly zabezpečení a následně také protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem a postarali se o úklid komunikace.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje